Grodzki: przeżyjmy święta w poczuciu wspólnoty

Polska
Grodzki: przeżyjmy święta w poczuciu wspólnoty
PAP/Radek Pietruszka
"Naszego polskiego ducha i naszych uczuć nie jest w stanie pokonać żadne nieszczęście" - podkreślił marszałek Senatu

Przeżyjmy święta w poczuciu wspólnoty i więzi, które, choć na odległość, pozostają równie silne - zaapelował marszałek Senatu Tomasz Grodzki w życzeniach dla rodaków.

- Nadchodzące Święta Wielkanocne kojarzą nam się z radością związaną z cudem zmartwychwstania, z wiosną budzącą się do życia, ale także z bólem Męki Pańskiej. W tym roku, z powodu pandemii tragicznie pustoszącej świat, będziemy je obchodzić inaczej - powiedział Grodzki w wystąpieniu opublikowanym w sobotę na Facebooku Senatu.

 

ZOBACZ: Tradycja święcenia pokarmów. Przyślij nam zdjęcie swojego koszyczka

 

- Spróbujmy zatem te święta spędzić tak, aby dać odczuć naszym bliskim, że mimo iż składamy życzenia przez telefon czy poprzez media elektroniczne, są one równie szczere, serdeczne i płynące z głębi naszych serc - wezwał marszałek.

 

 

Wyraził przekonanie, że "naszego polskiego ducha i naszych uczuć nie jest w stanie pokonać żadne nieszczęście".

 

- Przeżyjmy te święta w poczuciu wspólnoty, w poczuciu więzi, które, choć na odległość, pozostają równie silne - tak, abyśmy z wiarą i nadzieją czekali na moment, kiedy jak mówi piosenka "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie". Tego Państwu z całego serca życzę - powiedział Grodzki.

ba/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie