Wielka Brytania: w ciągu doby zmarło 980 zakażonych koronawirusem

Świat
Wielka Brytania: w ciągu doby zmarło 980 zakażonych koronawirusem
PAP/EPA/NEIL HALL
Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Wielkiej Brytanii wzrosła do blisko 9 tys.

Kolejne 980 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wzrosła do 8958 - poinformował w piątek po południu brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w środę a godz. 17 we czwartek. To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. Dotychczas najwyższym bilansem był ten podany we środę - 938 zmarłych.

 

ZOBACZ: Zbiorowe groby z ciałami chorych na koronawirusa w USA. Pojawiły się nagrania

 

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to najwięcej osób zmarło w Anglii - 8114, następnie w Szkocji - 447, Walii - 315 oraz w Irlandii Północnej - 82.

 

Wielka Brytania na piątym miejscu na świecie pod względem zgonów

 

Jednocześnie Hancock poinformował, że od początku epidemii potwierdzono 70 272 przypadki koronawirusa, co oznacza wzrost o 5195 zakażeń w stosunku do stanu z czwartku, czyli nieco wyższy niż wynosiła średnia od początku miesiąca. Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9 w czwartek do godz. 9 w piątek.

 

Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie pod względem liczby zgonów - więcej ich zanotowano we Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Francji.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie