Wiceminister rolnictwa zwalczył Covid-19

Polska
Wiceminister rolnictwa zwalczył Covid-19
gov.pl
Wiceminister pozostawał w domowej izolacji

Wiceminister rolnictwa Ryszard Kamiński otrzymał w piątek negatywny test na obecność koronawirusa, co oznacza, że zwalczył chorobę - poinformowała dyrektor departamentu komunikacji resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.

Kamiński 18 marca w drodze do Warszawy poczuł się źle i zgodnie z procedurą zadzwonił do Sanepidu w swoim powiecie. Nie uczestniczył już naradzie ministra z dyrektorami departamentów i szefami podległych instytucji.

 

19 marca Sanepid podjął decyzję o wykonaniu wiceministrowi testu. Wynik był dodatni. - Do dziś (do piątku) wiceminister pozostawał w izolacji w mieszkaniu w Warszawie, zdalnie nadzorując powierzone mu departamenty - wyjaśniła Książyk.

 

ZOBACZ: Wiceminister rolnictwa zakażony koronawirusem

 

W związku z tym, że członkowie kierownictwa ministerstwa rolnictwa mieli bezpośredni kontakt z Kamińskim, służby sanitarne zdecydowały o ich kwarantannie. Minister Jan Krzysztof Ardanowski pracował zdalnie w mieszkaniu w Warszawie. Po zakończeniu kwarantanny badanie nie wykazało u niego koronawirusa.

 

Dyrektor przypomniała, że ze względu na zalecenia dotyczące możliwości pracy zdalnej w czasie epidemii, 80 proc. pracowników ministerstwa wykonuje pracę z domu.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie