Usiłował zakłócić obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Interweniowała policja

Polska
Usiłował zakłócić obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Interweniowała policja
PAP/Radek Pietruszka
W 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej odbyły się uroczystości, w których udział wzięli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński

Do sądu skierowany zostanie wniosek o ukaranie mężczyzny, który na placu Piłsudskiego w Warszawie usiłował zakłócić piątkowe uroczystości składania wieńców upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Informacja trafi też do służb sanitarnych, które decydują o nałożeniu kary administracyjnej.

W 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej odbyły się uroczystości składania wieńców przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, w których udział wzięli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania, na których widać interwencję policjantów wobec osoby usiłującej zakłócić te uroczystości. Według relacji dziennikarza Radia ZET mężczyzna na rowerze wjechał na plac Piłsudskiego, aby rozwiesić transparent.

 

 

"Jest znany policji"

 

Interwencję policjantów potwierdził rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

 

ZOBACZ: "Po 10 latach los znów mówi do Rzeczpospolitej sprawdzam". Nowacka o rocznicy katastrofy smoleńskiej

 

Jak poinformował, w związku z zajściem do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie tej osoby zgodnie z artykułem 54 kodeksu wykroczeń, czyli za naruszenie przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych. Podlega to karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

 

Ponadto informacja o zdarzeniu zostanie skierowana do służb sanitarnych. Służby te decydują o nałożeniu kary administracyjnej za naruszenie obostrzeń związanych z epidemią.

 

Nadkom. Marczak zaznaczył, że człowiek, który usiłował zakłócić uroczystości, jest znany policji. 

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie