Akcja "urodziny". Policjantki z Kalisza zaskoczyły jubilatów na kwarantannie

Polska
Akcja "urodziny". Policjantki z Kalisza zaskoczyły jubilatów na kwarantannie
Twitter.com/Polska Policja
Policjantki włączyły podkład muzyczny i rozwinęły pod oknami jubilatów transparent z życzeniami "dużo zdrowia"

Urodziny podczas kwarantanny też można świętować hucznie - przekonało się o tym dwóch mieszkańców Kalisza (woj. wielkopolskie) przebywających w przymusowej izolacji. Policjantki przygotowały dla nich transparent z życzeniami i odśpiewały "sto lat", chcąc choć trochę umilić im ten wyjątkowy dla nich dzień.

Nagranie z akcji "urodziny" zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Policjantki włączyły podkład muzyczny i rozwinęły pod oknami jubilatów transparent z życzeniami "dużo zdrowia". Po odśpiewanym "sto lat" na ulicy rozległy się brawa zaskoczonej widowni.

 

- To byłam ja z koleżanką z zespołu profilaktyki społecznej, podkom. Moniką Rataj - przyznała w rozmowie z polsatnews.pl asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komndy Powiatowej Policji w Kaliszu.

 

- To była nasza spontaniczna inicjatywa. Dowiedziałyśmy się, że dwóch panów objętych kwarantanną na terenie Kalisza ma w tym dniu urodziny. Przygotowałyśmy transparent i muzykę, pojechałyśmy złożyć życzenia. To wyszło zupełnie spontanicznie - wyjawiła funkcjonariuszka.

 

 

Oficer prasowa przyznała też, że jeden z jubilatów podziękował policjantkom za ich gest za pośrednictwem lokalnego radia.

 

Nagranie z "akcji" spotkało się z entuzjastycznymi reakcjami internautów.

bia/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie