Ponad 15 tys. ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa w Hiszpanii

Świat
Ponad 15 tys. ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa w Hiszpanii
PAP/EPA/Enric Fontcuberta
Dane z czwartku potwierdzają nieznacznie spadkowy trend w liczbie nowych zakażeń i zgonów

W ciągu minionej doby w Hiszpanii na Covid-19 zmarły 683 osoby - poinformowało w czwartek hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Łączna liczba ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju to 15 237. Liczba zakażonych osób wynosi 152 446.

Dane z czwartku potwierdzają nieznacznie spadkowy trend w liczbie nowych zakażeń i zgonów. W środę ministerstwo zdrowia Hiszpanii informowało o 757 zgonach.

 

Trudna sytuacja w domach seniora

 

Władze wspólnot autonomicznych Madrytu i Katalonii szacują, że z powodu epidemii koronawirusa w regionach tych zmarło łącznie ponad 5400 mieszkańców domów seniora. Oba te regiony przewodzą w Hiszpanii pod względem liczby ofiar śmiertelnych i zakażeń koronawirusem.

Jak poinformował w środę rząd wspólnoty Madrytu, u 3479 zmarłych seniorów przed śmiercią występowały objawy zakażenia.

 

ZOBACZ: W Katalonii uroczystości pogrzebowe coraz częściej odbywają się w domach

 

U innych 781 podopiecznych domów spokojnej starości z tego regionu przed śmiercią wykonane zostały badania potwierdzające infekcję koronawirusem.

 

Z kolei według ujawnionych w środę danych rządu Katalonii, w regionie tym od ogłoszenia 15 marca stanu zagrożenia zmarło wskutek Covid-19 ponad 1200 mieszkańców domów spokojnej starości. To ponad jedna trzecia wszystkich stwierdzonych dotąd ofiar śmiertelnych koronawirusa w tej części Hiszpanii.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie