757 zgonów na Covid-19 w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii

Świat
757 zgonów na Covid-19 w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii
PAP/EPA/NACHO IZQUIERDO
W Hiszpanii od początku epidemii infekcję wykryto u 146 690 osób

O 757 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia. Od początku epidemii w tym kraju na Covid-19 zmarło 14 555 osób, a zakażonych zostało ponad 146 tys.

W sumie od początku epidemii infekcję wykryto u 146 690 osób - przekazało ministerstwo zdrowia. Przez ostatnie 24 godziny stwierdzono 6180 nowych zakażeń.

 

Hiszpańskie służby sanitarne podały, że pomiędzy wtorkiem a środą nastąpił wzrost dynamiki zgonów: w ciągu ostatniej doby zanotowano 757 zgonów, a podczas poprzedniej nowych przypadków śmiertelnych było 743.

 

Szybki wzrost liczby wyleczonych

 

Pozytywną tendencją, na którą zwraca uwagę hiszpański resort zdrowia, jest szybki wzrost liczby pacjentów wyleczonych z Covid-19. Podczas ostatniej doby ich grono powiększyło się o 4813 do 43 021 osób.

 

Najbardziej doświadczoną przez epidemię koronawirusa wspólnotą autonomiczną pozostaje Madryt, gdzie do środy zmarło 5586 osób, a prawie 42,5 tys. zostało zainfekowanych. Drugim regionem o największej liczbie zgonów i zachorowań na Covid-19 jest Katalonia, w północno-wschodniej części kraju. W regionie tym dotychczas zanotowano 3041 ofiar śmiertelnych koronawirusa oraz ponad 29,6 tys. zakażeń.

 

ZOBACZ: Merkel uzgodniła z prezydentem Chin dostawy odzieży ochronnej

 

W dalszym ciągu władze hiszpańskich regionów informują o licznych przypadkach zakażeń w domach spokojnej starości. W środę część podopiecznych stołecznych placówek, w których wykryto ogniska infekcji, została skierowana do dwóch hoteli w Madrycie. Osoby te, choć nie mają objawów Covid-19, w najbliższych godzinach zostaną poddane badaniom na obecność koronawirusa.

 

Przed południem w środę Sąd Najwyższy Katalonii (TSJC) nakazał wykonanie "natychmiastowych i masowych" badań na obecność koronawirusa u osób osadzonych w zakładach karnych tego regionu.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie