Zabójstwo Pawła Adamowicza. Biegły psycholog wydał opinię

Polska
Zabójstwo Pawła Adamowicza. Biegły psycholog wydał opinię
Polsat News
Teraz psychiatrzy wydadzą opinię nt. stanu poczytalności podejrzanego

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku otrzymała opinię biegłego psychologa śledczego na temat motywu działania podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dokumentacja trafiła do biegłych psychiatrów, którzy mają wydać opinię na temat poczytalności Stefana W.

Jak potwierdził w środę Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledczy otrzymali opinię biegłego psychologa śledczego ws. motywu działania zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

ZOBACZ: Patostreamer "Magical" skazany. Pochwalał zabójstwo prezydenta Adamowicza

 

- Teraz otrzymali ją biegli, którzy wydadzą opinię na temat poczytalności podejrzanego - dodał Duszyński. Z uwagi na to, że opinia trafiła do zespołu biegłych psychiatrów, prokuratura nie zdradza żadnych szczegółów w tej sprawie.

 

Atak podczas finału WOŚP

 

Na razie trudno powiedzieć, kiedy dokładnie dojdzie do wydania opinii nt. poczytalności Stefana W., bo z uwagi na epidemię badania sprawcy przesuwają się w czasie. Od opinii tej będzie zależało, czy mężczyzna stanie przed sądem.

 

Paweł Adamowicz został zaatakowany 13 stycznia 2019 r. na Targu Węglowym w Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy przebywał na scenie, został trzykrotnie raniony nożem przez napastnika. Zmarł następnego dnia po południu wskutek odniesionych obrażeń. Bezpośrednio po ataku zatrzymano sprawcę - Stefana W.

 

Śledztwo ws. zabójstwa Pawła Adamowicza prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. 

bas/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie