Ronaldinho przeprowadził się z aresztu do hotelu. Wkrótce stanie przed sądem

Sport
Ronaldinho przeprowadził się z aresztu do hotelu. Wkrótce stanie przed sądem
PAP/EPA/NATHALIA AGUILAR
Proces piłkarza i jego brata rozpocznie się nie wcześniej niż po Wielkanocy

Brazylijski gwiazdor piłkarski Ronaldinho Gaucho przeprowadził się z aresztu do hotelu w Asuncion po wpłaceniu kaucji w wysokości 1,6 mln dolarów. Mistrz świata z 2002 roku jest podejrzany o posługiwanie się fałszywym paszportem i wkrótce ma stanąć przed sądem w stolicy Paragwaju.

Razem z nim opuścił areszt i przeniósł się do hotelu jego brat Roberto Assis. Ich proces rozpocznie się nie wcześniej niż po Wielkanocy ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa.

 

W areszcie obaj spędzili ponad miesiąc, a Ronaldinho obchodził tam 40. urodziny.

 

Mieli fałszywe paszporty

 

Były reprezentant Brazylii przyleciał do Asuncion 4 marca. Na lotnisku wraz ze swoim bratem przedstawili fałszywe paszporty i zostali w tej sprawie przesłuchani przez policję. Prokuratura wnosiła jedynie o ukaranie ich grzywną z przeznaczeniem na cele charytatywne, ale na to nie zgodził się sąd i po dwóch dniach bracia zostali przewiezieni z luksusowego hotelu do aresztu. Po kolejnym dniu sędzia postanowił przedłużyć im areszt.

 

ZOBACZ: Ronaldinho zatrzymany przez policję. Chodzi o dokumenty tożsamości

 

Ronaldinho grał w przeszłości m.in. w Barcelonie, Flamengo Rio de Janeiro i Paris Saint-Germain. W 2004 i 2005 został uznany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA, w 2002 zdobył z Brazylią mistrzostwo świata, a w 2006 wygrał z Barceloną Ligę Mistrzów.

 

W Paragwaju miał promować swoją książkę i wziąć udział w akcjach charytatywnych.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie