30 ofiar koronawirusa w Polsce w ciągu ostatniej doby - najnowsze dane

Polska
30 ofiar koronawirusa w Polsce w ciągu ostatniej doby - najnowsze dane
PAP/Darek Delmanowicz

Mamy 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w środę po południu Ministerstwo Zdrowia. Niestety, zmarły kolejne 23 osoby. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby odnotowano w sumie 30 zgonów - o 7 ofiarach informowano w porannym komunikacie. Liczba wszystkich zakażonych Covid-19 wynosi 5,2 tys. Zmarło dotychczas 159 osób.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 67 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. łódzkiego, 18 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. podlaskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 1 osoba z woj. pomorskiego. Po weryfikacji wg miejsca zamieszkania dwa przypadki z woj. podkarpackiego zostaną wykreślone z jego rejestru i przeniesione do woj. lubelskiego i małopolskiego.

Resort zdrowia poinformował o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi - podkreśliło ministerstwo.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

ZOBACZ: Boris Johnson nadal na intensywnej terapii. "Reaguje na leczenie"

 

Śląski sanepid i resort zdrowia poinformowały o następnych trzech osobach, które straciły życie z powodu koronawirusa. W szpitalu w Raciborzu zmarło dwoje mieszkańców powiatu lublinieckiego: 44-latek i 64-letnia kobieta, która cierpiała także na inne schorzenia. Trzeci zmarły w środę pacjent to 81-latek z Raciborza.

 

Kolejna ofiara wirusa w Wielkopolsce to 82-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego, która zmarła w poznańskim szpitalu zakaźnym.

 

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu (Kujawkso-Pomorskie) poinformował z kolei o śmierci dwóch kobiet w wieku 41 i 71 lat oraz 88-letniego mężczyzny. Wszyscy pacjenci mieli choroby współistniejące. Do szpitala w Grudziądzu trafiły one z Torunia.

 

Obowiązuje stan epidemii

 

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od 21 marca obowiązuje stan epidemii. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic. W ostatni wtorek rygory zaostrzono.


Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie