15 osób z personelu szpitala w Zgierzu zakażonych koronawirusem

Polska
15 osób z personelu szpitala w Zgierzu zakażonych koronawirusem
PAP/Darek Delmanowicz

15 osób z personelu medycznego jednoimiennego szpitala zakaźnego w Zgierzu (Łódzkie) ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Pomimo tej sytuacji praca szpitala nie jest zagrożona – poinformowała w środę wieczorem dyrekcja placówki.

Jak przekazali kierujący Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. M Skłodowskiej Curie w Zgierzu, kilka dni temu szpital otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u jednej z osób z personelu medycznego, która 1 i 2 kwietnia pełniła dyżur na oddziale zabiegowym.

 

"Po wykryciu jej zakażenia, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, podjęto decyzję o zrobieniu wymazów osób z kontaktu oraz profilaktycznie dla kolejnych osób z personelu medycznego. Łącznie pracownikom wykonano 199 testów. Wykazały zakażenie koronawirusem u 15 osób z personelu medycznego" – poinformowano.

 

ZOBACZ: Koronawirus we Francji. W ciągu doby w szpitalach zmarło 541 osób

 

Dyrekcja placówki dodała, że niezwłocznie dokonano dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń, w których przebywał personel. "Pomimo tej sytuacji praca szpitala nie jest zagrożona" – zapewniono.

 

Szpital w Zgierzu jest jedną z placówek w kraju przekształconych do wyłącznej opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2. Pierwszych pacjentów chorych na COVID-19 przyjął 18 marca.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie