Nastolatkowie ukradli biżuterię, amunicję i... poroże łosia

Polska
Nastolatkowie ukradli biżuterię, amunicję i... poroże łosia
kppotwock.policja.waw.pl
Łupem złodziei padły m.in. filiżanki, talerze, szkatułki z damską biżuterią, amunicja myśliwska oraz poroże łosia

Trzech nastolatków włamało się do jednego z domów w podwarszawskim Józefowie Ich łupem padła m.in. amunicja myśliwska, damska biżuteria oraz poroże łosia. Cała trójka została zatrzymana przez policję - poinformował we wtorek nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Jak przekazał policjant w Józefowie złodzieje włamali się do jednego domów jednorodzinnych. Ich łupem padły między innymi przedmioty domowego użytku, filiżanki, talerze, szkatułki z damską biżuterią, amunicja myśliwska oraz poroże łosia.

 

- Oprócz pustych szuflad pozostawili oni po sobie zniszczenia w postaci rozbitych szyb i zerwanych kłódek. Do tego opróżnili gaśnicę proszkową w jednym z pomieszczeń - przekazał nadkom. Daniel Niezdropa.

 

Złodziejami okazali się 15-latkowie

 

Wkrótce funkcjonariusze namierzyli złodziei. Okazało się, że to trzech 15-latków z Józefowa. - O ich udziale w tym przestępstwie przesądził fakt odnalezienia skradzionych fantów - podał nadkom. Daniel Niezdropa.

 

ZOBACZ: Rajd 14-latków po centrum Poznania. Ukradli auto babci [WIDEO]

 

Dodał, że podczas przeszukania posesji oraz domów, w których mieszkali nastolatkowie odnaleziono i zabezpieczono większość skradzionych przedmiotów. Była wśród nich między innymi amunicja myśliwska oraz inne domowe wyposażenie. Zabezpieczono również nielegalnie posiadaną broń gazową.

 

- Materiały z policyjnych czynności oceni teraz sędzia rodzinny, który może zastosować wobec nastolatków środki karno-wychowawcze - poinformował policjant. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie