Hiszpania: 743 zgony zakażonych koronawirusem w ciągu doby

Świat
Hiszpania: 743 zgony zakażonych koronawirusem w ciągu doby
PAP/EPA/Alejandro García
W sumie od początku epidemii infekcję wykryto u 140 510 osób

O 743 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na Covid-19 - podało we wtorek hiszpańskie ministerstwo zdrowia. W sumie w tym kraju odnotowano 13 798 zgonów spowodowanych tą chorobą.

W sumie od początku epidemii infekcję wykryto u 140 510 osób - przekazał resort zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 5478 nowych zakażeń.

 

Hiszpańskie służby sanitarne w komunikacie wskazały, że po czterech dniach sukcesywnego spadku liczby nowych zgonów na Covid-19 we wtorek tendencja ta wyhamowała. O ile pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem zanotowano 637 nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa, to podczas ostatniej doby było ich 743.

 

Zmiana tendencji w przypadku zakażeń

 

Zmiana tendencji nastąpiła też w przypadku zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin ich liczba zwiększyła się o 5478, podczas gdy dobę wcześniej wzrost nowych infekcji wyniósł 4273.

 

Ponownie wzrosła też liczba nowych pacjentów, którzy z powodu złego stanu zdrowia trafili na oddziały intensywnej terapii. O ile pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem było ich 70, to już w ciągu ostatniej doby 138.

 

ZOBACZ: Ponad 833 tys. osób straciło pracę z powodu epidemii w Hiszpanii

 

W poniedziałek po południu większość hiszpańskich szpitali informowała, że po raz pierwszy od początku epidemii na ich oddziałach intensywnej terapii przyjęto mniej pacjentów w porównaniu do wcześniejszych dni.

 

Pozytywną tendencją, na którą we wtorek zwraca uwagę hiszpańskie ministerstwo zdrowia, jest szybki wzrost liczby pacjentów wyleczonych z Covid-19. Podczas ostatniej doby ich grono powiększyło się o 2771 do 43 208 osób.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie