Jechał konno po ścisłym centrum Kielc, w dodatku był nietrzeźwy [WIDEO]

Polska
Jechał konno po ścisłym centrum Kielc, w dodatku był nietrzeźwy  [WIDEO]
Policja Świętokrzyska
Uwagę funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przykuł mężczyzna, który konno przemieszczał się po ścisłym centrum miasta

Nie bacząc na obostrzenia zakazujące opuszczania domów, mieszkaniec gminy Daleszyce (woj. świętokrzyskie) wybrał się na konną przejażdżkę. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami po 500 zł.

Uwagę funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przykuł mężczyzna, który konno przemieszczał się po ścisłym centrum miasta.

 

Miał w organizmie ponad promil alkoholu

 

Jak się okazało 58-letni mieszkaniec gminy Daleszyce miał w organizmie ponad promil alkoholu. Podróżując w ten sposób przebył kilkadziesiąt kilometrów z terenu powiatu starachowickiego.

 

- Mężczyzna ukarany został dwoma mandatami w wysokości po 500 zł. Pierwszy za jazdę w stanie nietrzeźwości, drugi za złamanie przepisów obowiązującym w czasie epidemii - powiedział polsatnews.pl oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sierż. szt. Karol Macek.

 

 

ZOBACZ: "Mój koń jest trzeźwy i zna drogę do domu" - tłumaczył policji nietrzeźwy woźnica

 

Policjanci udaremnili właścicielowi konia dalszą jazdę. Znajomy mężczyzny własnym samochodem pomógł odtransportować zwierzę na miejsce hodowli.

emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie