Niemcy wprowadzą ograniczenia na granicy z Polską. Sprawdź, jakie

Świat
Niemcy wprowadzą ograniczenia na granicy z Polską. Sprawdź, jakie
PAP/EPA/ARMANDO BABANI
Niemcy wprowadzą ograniczenia na granicy z Polską.

Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych pracuje na ograniczeniami w ruchu transgranicznym z Polską, Czechami, Holandią i Belgią. Jak dowiedział się korespondent Polsat News Tomasz Lejman, chodzi o kwarantannę dla osób wjeżdżających do Niemiec. 

Z  nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że obowiązek taki dotyczyć będzie obywateli Niemiec, którzy wracają do kraju i obcokrajowców, którzy w Niemczech mieszkają, również czasowo. Z tego obowiązku mają zostać zdjęci pracownicy transgraniczni i sezonowi, oraz osoby, które przyjeżdżają do Niemiec w odwiedziny.  
 
 
Szczegóły są jeszcze dopracowywane. Kwarantanną objęte zostaną wszystkie osoby, które przyleciały do Niemiec samolotem, bądź przypłynęły promem i zamierzają w Niemczech zostać. 
 
 
W przeciwieństwie do granicy z Austrią, Szwajcarią, Francją i Danią, na granicy z Polską nie będzie sztywnej kontroli. Planowane są mobilne patrole w promieniu do 30 km od granicy. Niemiecki rząd na razie nie planuje zamknięcia granicy z Polską dla obywateli innych państw. 
 

1434 ofiary w Niemczech 

 

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarły 92 osoby zakażone koronawirusem - poinformował w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju od początku epidemii wynosi 1 434. W sumie potwierdzono 95 391 przypadków zakażenia Covid-19.

Po raz pierwszy od kilku dni liczba zgonów spadła poniżej 100. Jeszcze w niedzielę odnotowano 184 zmarłych na Covid-19.

 

Dobowa liczba zakażeń wyniosła 3677 przypadków. To mniej, niż w poprzednich dniach, gdy liczba nowych zakażeń kształtowała się na poziomie ok. 6 tys. przypadków na dobę.

Tomasz Lejman/ ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie