Koronawirus w Hiszpanii. W ciągu doby zmarło 637 osób

Świat
Koronawirus w Hiszpanii. W ciągu doby zmarło 637 osób
PAP/EPA/JuanJo Martin

O 637 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych na Covid-19 - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju. Od początku epidemii w Hiszpanii zmarło 13055 osób, a zakażonych zostało ponad 135 tys.

Z niedzieli na poniedziałek liczba zakażonych koronawirusem zwiększyła się w Hiszpanii ze 130759 do 135032 – przekazał resort zdrowia.

 

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii w poniedziałkowym oświadczeniu wskazało na utrzymujący się spadek liczby nowych zgonów oraz zachorowań na Covid-19. Zaznaczyło, że zanotowana w ciągu ostatniej doby liczba nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa jest najniższa w tym kraju od 24 marca.

 

ZOBACZ: Ilu byłoby zakażonych, gdyby nie restrykcje? Minister zdrowia odpowiada

 

W ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano w Hiszpanii w porównaniu z wcześniejszą dobą o 37 mniej przypadków śmiertelnych z powodu infekcji koronawirusem.

 

Spada dynamika liczby zakażeń koronawirusem

 

Spada również dynamika liczby zakażeń koronawirusem. O ile pomiędzy sobotą a niedzielą w Hiszpanii zanotowano 6023 nowych infekcji, o tyle w ciągu ostatniej doby stwierdzono 4273 przypadki zachorowań na Covid-19.

 

Wciąż pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 przeważa wspólnota autonomiczna Madrytu, gdzie zanotowano już 5136 zgonów, czyli o 195 więcej wobec niedzieli. W ciągu ostatniej doby zanotowano tam 1139 nowych przypadków infekcji koronawirusem, a łączna liczba zakażonych przekracza 38,7 tys.

 

Z szacunków hiszpańskich służb sanitarnych wynika, że do poniedziałku w całym kraju wyzdrowiało 40,5 tys. pacjentów zakażonych koronawirusem. Wskazują one, że w przypadku ofiar śmiertelnych przeważają osoby w wieku emerytalnym. Spośród ponad 13 tys. zmarłych prawie 43 proc. stanowią pacjenci powyżej 80. roku życia.

 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie