"Chcemy ułatwić sytuację rolnikom". Prezydent apeluje o kupowanie polskich produktów

Biznes
"Chcemy ułatwić sytuację rolnikom". Prezydent apeluje o kupowanie polskich produktów
Polsat News/Zdj. archiwalne

Rozpoczynamy akcję "kupuj świadomie produkt polski" i apelujemy, żeby kupować polskie produkty żywnościowe - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.

- Rozpoczynamy akcję "kupuj świadomie produkt polski". (...) Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów zwracali uwagę na to, gdzie wyprodukowane jest to co kupują i aby starali się, mając do wyboru różne produkty, by ze sklepowych półek wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju - powiedział prezydent Duda.

 

 

Dodał jednocześnie, że nie musimy się martwić, czy żywność na polskim rynku będzie, gdyż jest ona dostępna.

 

Prezydent dodał, że podczas rozmowy z ministrem rolnictwa dyskutowano, w jaki sposób ulżyć polskim producentom rolnym, aby mieli oni możliwość sprzedaży swoich produktów i towarów, które są wyprodukowane w naszym kraju.

 

- Pamiętajmy o tym, że wszystko to, co polski rolnik sprzeda (....), wspiera polski rynek. To są pieniądze, które (...) wpływają także do budżetu państwa w formie podatków, to są pieniądze, które wpływają do jednostek samorządu terytorialnego - powiedział prezydent.

 

ZOBACZ: Premier przekazał, kiedy spodziewa się szczytu zachorowań w Polsce

 

Andrzej Duda mówił, że "jeżeli kupujemy żywność, to zwracajmy uwagę, żeby to była żywność polska". - To wspiera rozwój naszej gospodarki, to wspiera walkę z kryzysem, to wspiera naszych przedsiębiorców - podkreślił.

 

- Mówiliśmy dzisiaj (...) z przedstawicielami branż, że chcielibyśmy, żeby po tym trudnym czasie, który jest wielką próbą dla nas wszystkich, z tego wyniknęło coś dobrego (...). Będzie to przyzwyczajenie do kupowania rodzimych produktów, do wspierania rodzimej gospodarki - powiedział prezydent. - Może się to też przełożyć na nasz sukces w przyszłości i mam nadzieję, że tak się stanie - wskazał.

 

 

"Kupuj świadomie produkt polski"

 

- Kupowanie polskiej żywności służy polskiemu rolnictwu, polskiej gospodarce - mówił w poniedziałek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas konferencji prasowej na temat akcji "Kupuj świadomie produkt polski".

 

Ardanowski powiedział, że przez pandemię koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności, coraz trudniej ją eksportować. Dodał, że przedstawiciele najważniejszych branż produkujących żywność podczas dzisiejszej wideokonferencji zwrócili uwagę, że elementem najważniejszym jest to, aby Polki i Polacy chcieli zwiększyć zakupy polskiej żywności.

 

ZOBACZ: Po wszystkim "normalność“ może nas zaskoczyć. Tarcza "nie dla gastronomii"

 

- Tak jak polscy rolnicy, producenci żywności, czują się odpowiedzialni za wyżywienie nas Polaków, (...) tak chcą i proszą o to, aby polscy konsumenci, polskie społeczeństwo było solidarne z polskimi rolnikami - mówił szef resortu rolnictwa.

 

Jego zdaniem dzięki akcji "Kupuj świadomie produkt polski" możemy przekonywać polskich konsumentów, że kupując polską żywność "dokonujemy nie tylko racjonalnego wyboru żywności dobrej, smacznej", ale jednocześnie wspieramy polskie rolnictwo. Podkreślił, że "to służy polskiemu rolnictwu, polskiej gospodarce". 

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie