Żołnierze WOT poszkodowani w wypadku wojskowej ciężarówki. Na miejscu śmigłowce LPR

Moto
Żołnierze WOT poszkodowani w wypadku wojskowej ciężarówki. Na miejscu śmigłowce LPR
"Tygodnik Ostrołęcki"
Zdjęcie z miejsca wypadku dzięki uprzejmości Tygodnika Ostrołęckiego.

O poważnym wypadku wojskowej ciężarówki na trasie Ostrów - Różan poinformował portal ostrowmaz24.pl. Wiozący żołnierzy samochód zderzył się z pojazdem wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej, a następnie wywrócił się na bok. Poszkodowanych jest ponad 20 wojskowych, niektórzy są w stanie ciężkim - podał portal. Na miejscu policja, pogotowie ratunkowe, dwa śmigłowce LPR i strażacy.

Biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej poinformowało polsatnews.pl, że poszkodowani w wypadku to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Samochodem ciężarowym z V Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej jechało 24 podchorążych z WAT.

 

Terytorialsi walczyli z koronawirusem

 

We wsi Czarnowo (woj. mazowieckie) na drodze krajowej nr 60 niedaleko Ostrołęki doszło w niedzielę około godz. 18:00 do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką wojskową - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W wypadku poszkodowane zostały łącznie 23 osoby.
 
Rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Marek Pietrzak podał, że w samochodzie ciężarowym było 26 żołnierzy. Większość to podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do walki z epidemią koronawirusa w ramach akcji "Bezpieczna Wiosna" oraz towarzyszący im żołnierze WOT. Wszyscy uczestniczący w wypadku są obecnie pod obserwacją, 10 jest hospitalizowanych w szpitalach w regionie, dwóch poszkodowanych przetransportowano dwoma śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Warszawy. Według rzecznika WOT ich stan nie zagraża życiu.
 
- 2 podchorążych trafiło do szpitala w Warszawie, 3 do Ostrołęki, 3 do Wyszkowa, a pozostali w tym żołnierz zawodowy do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej - powiedziała polsatnews.pl Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Według niej na obserwację przewiezione zostały także dwie z trzech osób, które podróżowały cywilnym citroenem.
 
Jelcz zjechał do rowu i przewrócił się na bok
 
Żołnierze przewożeni wojskowym jelczem siedzieli w skrzyni ładunkowej przykrytej plandeka na ławeczkach.
 
- Na razie nie mamy informacji , aby ktokolwiek miał obrażenia zagrażające życiu - powiedziała Aneta Szczepaniak. Według niej wioząca podchorążych ciężarówka po zderzeniu zjechała do rowu i przewróciła się na bok. Wśród poszkodowanych przeważają otarcia, stłuczenia, ale są także złamania - podała rzeczniczka.
 
Rzecznik straży dodał, że poszkodowane w wypadku zostały 23 osoby. Wśród nich dwie z samochodu osobowego oraz 21 z ciężarówki. Na miejscu pracuje 25 strażaków. Przyjechało tam sześć pojazdów straży pożarnej i sześć karetek pogotowia, a także dwa helikoptery LPR.
 
Droga krajowa nr 60 została całkowicie zablokowana. Nie udziela szczegółowych informacji na temat wypadku ostrołęcka policja.
 
- Okoliczności wypadku bada wojsko - powiedział polsatnews.pl oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Ostrołęce podkom. Tomasz Żerański.
 
- Wstępnie ustalono, że doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez samochód osobowy - powiedziała Aneta Szczepaniak.

 

O wypadku niedaleko Goworowa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 60 lokalną drogą prowadzącą w kierunku Kunina poinformował serwis eOstroleka.pl. Z kolei Tygodnik Ostrołęcki zamieścił zdjęcia z miejsca zdarzenia.

 

 

 

hlk/ polsatnews.pl, "Tygodnik Ostrołęcki", ostrowmaz24.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie