Trump: sport zawodowy powinien wrócić jak najszybciej

Świat
Trump: sport zawodowy powinien wrócić jak najszybciej
PAP/EPA/Tasos Katopodis / POOL

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump po telekonferencji z szefami lig zawodowych powiedział, że powinny one jak najszybciej wznowić swoje rozgrywki. W USA pandemia koronawirusa zbiera tragiczne żniwo - zarażonych jest już ponad 310 tys. ludzi, zmarło blisko 8,5 tys.

- Chcę, by kibice jak najszybciej wrócili na areny sportowe. Nie jestem w stanie teraz określi dokładnie, kiedy to będzie, nie wymienię konkretnej daty, ale myślę, że to będzie wcześniej niż później. Wiem, że tego właśnie chcą też fani - zaznaczył Trump.

 

Żadna z zawodowych lig w USA obecnie nie gra. Rozgrywki koszykarskiej NBA, hokejowej NHL i piłkarskiej MLS zostały zawieszone, a baseballowa MLB nie zaczęła sezonu.

 

- Z kolei myślę, że NFL (liga futbolu amerykańskiego - red.) rozpocznie sezon zgodnie z planem, czyli we wrześniu - dodał prezydent USA.

 

ZOBACZ: Trump zapewnia, że wybory prezydenckie odbędą się zgodnie z planem

 

Takiego optymizmu nie podziela gubernator Kalifornii Gavin Newsom.

 

- Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, byśmy mieli 10 września rozegrać jakikolwiek mecz - skomentował.

 

Szefowie poszczególnych lig przedstawiali Trumpowi możliwe scenariusze kontynuacji lub rozpoczęcia sezonu. Żadna ze stron nie podała jednak szczegółów do publicznej informacji.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie