"Pandemia wymaga zmiany nawyków". Premier apeluje i publikuje spot

Polska
"Pandemia wymaga zmiany nawyków". Premier apeluje i publikuje spot
Kancelaria Premiera
Bohaterami spotu są ojciec i syn

Pandemia wymaga od nas zmiany nawyków życiowych, ważne jest przestrzeganie procedur sanitarnych i przypominanie sobie nawzajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny - przypomniał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił też uwagę na "dbanie o naszych najbliższych".

"Pandemia COVID-19 wymaga od nas wszystkich zmiany nawyków życiowych. W tej sytuacji ważne jest nie tylko przestrzeganie procedur sanitarnych, ale również przypominanie sobie nawzajem o zmianie reguł postępowania, choćby w zakresie higieny. To po prostu dbanie o naszych najbliższych" - napisał szef rządu w niedzielę na swoim profilu na Facebooku. 

 

Syn odwiedza ojca

 

Przypomniał, że "dlatego Kancelaria Premiera, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny wspólnie uruchomiły kampanię »Profilaktyka zachowań w walce z chorobami wirusowymi«"; szef rządu do swojego wpisu dołączył spot, który jest częścią kampanii.

 

ZOBACZ: Policja zrobiła niespodziankę 5-latce w kwarantannie. Helenkę odwiedził sierżant Borsuk

 

Podczas trwającego niecałą minutę filmu, dorosły syn odwiedza swojego ojca, któremu pomaga zmierzyć się z zagrożeniami, wyjaśnia seniorowi, jakie są procedury postępowania i pokazuje mu, jak je realizować. 

 

 

Najnowszy bilans

 

Kolejne pięć osób zmarło na COVID-19. Potwierdzono też 207 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

 

Potwierdzone nowe przypadki zakażeń dotyczą: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i jednej osoby z woj. lubelskiego.

 

ZOBACZ: Pięć kolejnych osób zmarło z powodu koronawirusa. Ponad 200 nowych przypadków w Polsce

 

Resort poinformował też o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

 

Dotąd w Polsce stwierdzono 3834 przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarły 84 osoby.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie