Marianne Faithfull ma koronawirusa. "Ledwo mogła mówić"

Świat
Marianne Faithfull ma koronawirusa. "Ledwo mogła mówić"
wikimedia.org/ Manfred Werner - Tsui
Pierwszy mąż Faithfull, John Dunbar, jest z nią w kontakcie i według niego piosenkarka ledwo mogła mówić

Brytyjska piosenkarka Marianne Faithfull ma koronawirusa - poinformował w niedzielę jej agent. Jak doda, stan 73-letniej wokalistki jest stabilny.

- Jej stan jest stabilny, reaguje na leczenie, wszyscy życzymy jej zdrowia oraz pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia - oświadczył Francois Ravard, manager artystki.

 

Według brytyjskich mediów Faithfull w poniedziałek miała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, a od wtorku przebywa w jednym z londyńskich szpitali i oprócz Covid-19 ma zapalenie płuc.

 

Według bliskich nie jest w dobrej kondycji

 

Jak ujawniła jej przyjaciółka Penny Arcade, pierwszy mąż Faithfull, John Dunbar, jest z nią w kontakcie i według niego piosenkarka ledwo mogła mówić.

 

ZOBACZ: "Czuję się już lepiej, choć wciąż mam gorączkę". Boris Johnson o przebiegu COVID-19

 

Artystka, która zdobyła sławę w latach 60. - m.in. dzięki związkowi z wokalistą The Rolling Stones Mickiem Jaggerem - ma długą historię problemów zdrowotnych, w tym zapalenie wątroby typu C, a także anoreksję i uzależnienie od narkotyków.

 

W ostatnich latach ponownie odnosiła sukcesy artystyczne i z powodzeniem nadal koncertowała. Jej ostatnia jak dotąd płyta ukazała się pod koniec 2018 r. 

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie