64 zakażonych w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Dwie osoby zmarły

Polska
64 zakażonych w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Dwie osoby zmarły
Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy

Do 64 wzrosła łączna liczba osób zakażonych koronawirusem z personelu i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Dwie osoby w wieku 78 i 82 lat zmarły - poinformował w niedzielę starosta opoczyński Marcin Baranowski.

"Otrzymaliśmy już wszystkie wyniki spośród 131 wymazów. Łączna liczba zakażeń w DPS w Drzewicy to 64 osoby. Zakażonych jest 37 mieszkańców domu i 25 osób z personelu" – przekazał w wydanym w niedzielę o godz. 12.00 komunikacie starosta opoczyński.

 

Poinformował również o śmierci dwóch mieszkańców domu pomocy. To mężczyźni w wieku 78 i 82 lat.

 

 

Starosta opoczyński przekazał wcześniej, że w piątek badaniom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 poddano 131 osób z personelu i mieszkańców DPS w Drzewicy.

 

Zapewnił, że żaden z podopiecznych domu pomocy, w którym przebywają osoby starsze i schorowane, nie zostanie bez wsparcia i należytej opieki.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej "Kombatant". Personel i pensjonariusze w kwarantannie

 

"O dalszych wynikach oraz krokach podjętych przez służby sanitarne będziemy informować na bieżąco, po ustaleniach pracującego sztabu kryzysowego i decyzjach służb. Powiatowy sztab kryzysowy jest w kontakcie ze służbami wojewody łódzkiego i wspólnie opracowuje dalszy plan działania w zaistniałej sytuacji" - wyjaśniono.

 

Od 10 marca w DPS w Drzewicy obowiązuje zakaz odwiedzin. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie