Wakacje dla medyków za darmo. Włoski kurort jak Hel i Krynica Morska

Świat
Wakacje dla medyków za darmo. Włoski kurort jak Hel i Krynica Morska
caorle.com

Nadmorska miejscowość Caorle koło Wenecji oferuje bezpłatny wypoczynek pracownikom włoskiej służby zdrowia, wolontariuszom i funkcjonariuszom sił porządkowych, zaangażowanym na pierwszej linii w walkę z pandemią koronawirusa. Tak chce im podziękować za trud. Wcześniej na podobny gest zdecydowały się dwa polskie kurorty.

Trzy dni pobytu w hotelu albo tydzień w apartamencie dla dwóch osób z kolacją w restauracji - w ten sposób popularny kurort nad Adriatykiem postanowił podziękować za zaangażowanie i poświęcenie pracownikom placówek medycznych i wszystkim, którzy niosą pomoc chorym i pilnują przestrzegania przepisów wprowadzonych przez rząd. Z inicjatywą tą wystąpiły Izba Handlu i federacja hotelarzy z Caorle nazywając te osoby "aniołami".

 

- By spłacić ogromny dług za ich służbę postanowiliśmy zaproponować im możliwość bezpłatnego spędzenia kilku dni zasłużonego wypoczynku - powiedział prezes federacji właścicieli hoteli Loris Brugnerotto.

 

Podobna inicjatywa w Polsce

 

- Nasi pracownicy nie mogą doczekać się tego, by świętować koniec kryzysu z tymi, którzy skorzystają z tej inicjatywy - podkreślił szef Izby Handlu Corrado Sandrin. 

 

ZOBACZ: "Pacjenci przyjmowani są tylko, jeśli potrzebują wspomagania oddychania"

 

Przedstawiciele tamtejszego biznesu zapewnili, że lokalne władze osobiście powitają nadzwyczajnych gości, kiedy tylko skończy się obecna walka z wirusem.

 

Wcześniej z podobną inicjatywą wyszły władze Helu oraz przedsiębiorcy z Krynicy Morskiej, którzy zaprosili medyków z całej Polski na darmowe wakacje nad polskim morzem. Po uporaniu się z epidemią koronawirusa mają na nich czekać bezpłatne kwatery. W ten sposób chcą podziękować lekarzom, którzy z narażeniem własnego życia każdego dnia walczą o zdrowie pacjentów zakażonych koronawirusem. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie