Kraków: miasto zapowiada wprowadzenie specjalnych linii autobusowych dla lekarzy i pielęgniarek

Polska
Kraków: miasto zapowiada wprowadzenie specjalnych linii autobusowych dla lekarzy i pielęgniarek
PAP/Łukasz Gągulski

"Z uwagi na zgłaszane przez dyrektorów szpitali w Krakowie problemy z dojazdem pracowników służby zdrowia, zdecydowaliśmy się pomóc medykom" - poinformował Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Specjalnych linii autobusowych będzie 8, mają dowozić od poniedziałku z podkrakowskich gmin lekarzy i pielęgniarki, którzy pracują w krakowskich szpitalach, walcząc z epidemią koronawirusa.

 

"Zapewni to większe bezpieczeństwo pracownikom służby zdrowia, ich rodzinom i pacjentom. Proszę więc Państwa o zrozumienie i niekorzystanie z tych pojazdów, aby umożliwić dojazd pracownikom szpitali" - podkreślił Majchrowski.

 

 

Jak informuje "Gazeta Krakowska" autobusy mają być oznaczone na wyświetlaczu następującymi skrótami: MED1, MED2, MED3, MED4, MED5, MED6, MED7 i MED8.

 

"Gazeta Krakowska'' podała również trasy linii dla lekarzy i pielęgniarek, po których będą kursować specjalne autobusy:

 

MED 1 - przez Niepołomice, Podłęże i Wieliczkę do Szpitala Uniwersyteckiego/Instytutu Pediatrii.

 

MED 2 - przez Trąbki P+R, Biskupice, Tomaszkowice, następnie przez Wieliczkę do Szpitala Uniwersyteckiego/Instytutu Pediatrii.

 

MED 3 - przez Luborzyce, Kocmyrzów, Sulechów, Raciborowice, Batowice, Szpital Narutowicza, Nowy Kleparz, Plac Inwalidów, Rondo Grunwaldzkie do Szpitala Uniwersyteckiego/Instytutu Pediatrii.

 

MED 4 przez Iwanowice Dworskie, Krasieniec, Michałowice, Węgrzce, Opolską, Szpital Narutowicza, Nowy Kleparz, Rondo Grunwaldzkie do Szpitala Uniwersyteckiego/Instytutu Pediatrii.

 

MED 5 - przez Skałę, Cianowice Duże, Brzozówkę, Januszowice, Trojanowice, Zielonki, Szpital Narutowicza, Nowy Kleparz, AGH / UR, Rondo Grunwaldzkie do Szpitala Uniwersyteckiego/Instytut Pediatrii.

 

MED 6 przez Murownia Pętla, Biały Kościół, Wielką Wieś, Modlnicę, Rondo Ofiar Katynia, Mias-teczko Studenckie AGH, Rondo Grunwaldzkie do Szpitala Uniwersyteckiego/Instytutu Pediatrii.

 

MED 7 - przez Czernichów Rynek, Jeziorzany, Rączną, Liszki, Salwator do Szpitala Uniwersyteckiego/Instytutu Pediatrii.

 

MED 8 przez Skawinę, Poręby, Buków, Konary Królowej Polski, Wrząsowice, Soboniowice, Kosocice do Szpitala Uniwersyteckiego/Instytutu Pediatrii.

 

Obecnie w Małopolsce jest 258 osób zakażonych koronawirusem. Jak do tej pory, wirus doprowadził tam do śmierci pięciu osób.

 

ms/hlk/ "Gazeta Krakowska", Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie