RMF FM: Gowin odrzucił ultimatum Kaczyńskiego. "Większość rządząca wisi na włosku"

Polska
RMF FM: Gowin odrzucił ultimatum Kaczyńskiego. "Większość rządząca wisi na włosku"
PAP/Leszek Szymański
Jarosław Gowin nie zamierza zgodzić się na wybory korespondencyjne

"Szef Porozumienia poinformował swoich ministrów, że mogą zostać wyrzuceni z rządu, bo nie zgodzi się na kopertowe wybory w maju i zdania nie zmieni" - wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze RMF FM.

"Jarosław Gowin odrzucił ultimatum Jarosława Kaczyńskiego" - napisał na Twitterze Patryk Michalski z RMF FM. Jak dodał, "większość rządząca wisi na włosku".

 

- Prezes PiS dał koalicjantowi wybór, albo poparcie wyborów kopertowych, albo wyrzucenie wicepremiera Gowina i jego ministrów z rządu - poinformowało RMF FM.

 

- Jeśli prezes PiS nie wycofa się z wyborów kopertowych, to Jarosław Gowin odejdzie z rządu i PiS nie będzie miał większości. Jak ustaliłem, Gowin liczy się z wyrzuceniem z rady ministrów, ale jak zapowiedział zdania nie zmieni. Swoim ministrom powiedział, że to wybór między "życiem a śmiercią" - mówił Michalski.

 

 

Jak dodał, Gowin swoją decyzję miał konsultować z ekspertami - lekarzami i epidemiologami, a także biskupami.

 

Zapytany przez polsatnews.pl o te doniesienia Kamil Bortniczuk z Porozumienia, odpowiedział: "na tę chwilę nie zamierzam tego komentować". 

 

Pojawiła się informacja, że na godz. 19 zwołano Prezydium Sejmu.

 

Posłowie PiS złożyli we wtorek w Sejmie projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Zgodnie z projektem w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego przysługiwałaby wszystkim wyborcom. Sejm ma się zająć tym projektem w piątek.

 

ZOBACZ: Sasin: słyszałem, że Gowin zapowiadał wyjście z rządu

 

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef Porozumienia Jarosław Gowin stwierdził, że w sprawie tego projektu jego partia "zajmie głos na końcu".

 

W czwartek poinformowano, że PiS wprowadzi zmiany w zgłoszonym już projekcie dot. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 10 maja. Głosowanie ma się odbyć wyłącznie korespondencyjnie, a lokale wyborcze mają być zamknięte - przekazał szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Projektem w piątek zajmie się Sejm.

 

 

prz/ml/ RMF FM
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie