Ponad 15 tys. zakażonych w Belgii. Zmarły kolejne 183 osoby

Świat
Ponad 15 tys. zakażonych w Belgii. Zmarły kolejne 183 osoby
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 1384 kolejnych osób, co zwiększa łączną liczbę zarażonych w tym kraju do 15 348 - poinformowały w środę władze. Wskutek Covid-19 zmarły w Belgii kolejne 183 osoby.

Ogółem z powodu wywoływanej przez koronawirusa choroby Covid-19 w Belgii zmarło dotąd 1011 osób. Wśród zmarłych 40 proc. było w wieku powyżej 80 lat, a 93 proc. w wieku powyżej 65 lat.

 

ZOBACZ: Druzgocące dane z Hiszpanii. Już ponad 10 tys. zgonów na Covid-19

 

W ciągu ostatnich 24 godzin 584 nowych pacjentów z Covid-19 hospitalizowano, a 363 osoby wypisano ze szpitala. Między 15 marca a 01 kwietnia 6716 pacjentów z Covid-19 zostało przyjętych do szpitala, a 2495 osób zostało zwolnionych.

 

1144 osoby przebywają obecnie na oddziałach intensywnej terapii.

 

"Noszenie maski zapewnia niewielką ochronę"

 

Ponieważ testy nie są robione wszystkim, uważa się, że rzeczywisty wskaźnik infekcji w Belgii jest wyższy.

 

Wirusolog Steven Van Gucht z belgijskiego centrum kryzysowego przekazał w czwartek, że dla zwykłych obywateli zachowanie dystansu i mycie rąk jest ważniejsze niż noszenie maski.

 

ZOBACZ: Szalik zamiast maseczki. Ministerstwo zdrowia o ochronie w czasie epidemii

 

- Noszenie maski zapewnia niewielką ochronę - powiedział ekspert dodając, że mają one znaczenie dla osób, które nie mogą zachowywać bezpiecznej odległości, w tym dla pracowników służby zdrowia. - Dla zwykłych ludzi na ulicy nie ma to sensu - podkreślił van Gucht.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie