Koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii. Na Oddziale Nowotworów Płuc

Polska
Koronawirus w Narodowym Instytucie Onkologii. Na Oddziale Nowotworów Płuc
Polsat News

Mamy niestety potwierdzony jeden przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2 na Oddziale Nowotworów Płuc – poinformował w czwartek wieczorem Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie.

Jak podano w komunikacie na stronie internetowej szpitala, pierwszy przypadek zakażenia w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie potwierdzono w czwartek. "Oddział jest odseparowany od pozostałej części szpitala. Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji" – poinformował NIO. Jak dodano, jest także stworzona lista osób bliskiego kontaktu i te osoby będą poddane kwarantannie i testom.

 

Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie podkreślił, że od samego początku epidemii stosuje zasadę separacji oddziałów, czyli personel jednego oddziału nie kontaktuje się z personelem innego oddziału. "Osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 nie wykonywała żadnych świadczeń na innych oddziałach" – podkreślił Narodowy Instytut Onkologii.

 

ZOBACZ: Rośnie liczba ofiar śmiertelnych we Włoszech. 760 zgonów w ciągu doby

 

Ponadto poinformowano, że praca na pozostałych oddziałach NIO-PIB jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.

 

"Narodowy Instytut Onkologii jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, informując o sytuacji" – podkreślił szpital.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie