Brazylijski piłkarz rozdał ubogim 20 ton żywności

Świat
Brazylijski piłkarz rozdał ubogim 20 ton żywności
wikimedia.org/ Oleg Bkhambri (Voltmetro)
Na zdjęciach i filmikach opublikowanych w sieci widać, jak ludzie wracają do domów z siatkami z wizerunkiem piłkarza

Piłkarz Bayernu Monachium Philippe Coutinho nie zapomniał o swoich korzeniach i postanowił pomóc dwóm najbiedniejszym dzielnicom Rio de Janeiro. Brazylijskie media poinformowały, że rozdano zakupione przez niego ok. 20 ton produktów spożywczych i higienicznych.

To ma być wkład piłkarza w pomoc w walce z koronawirusem, który rozprzestrzenił się na cały świat.

 

Dary od Coutinho trafiły do dwóch faweli. Pierwsza z nich to Barreira do Vasco, która leży w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu klubu Vasco da Gama. To właśnie w nim 27-letni zawodnik stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Drugą dzielnicą jest Favela Mangueira, gdzie dorastał.

 

Ryż, fasola, makaron, kawa

 

- Dziękuję Bogu, że umożliwia mi niesienie pomocy innym. To jest dopiero początek wspaniałej kampanii. Mam nadzieję, że będę mógł nadal pomagać - skomentował Coutinho.

 

 

Na zdjęciach i filmikach opublikowanych w sieci widać, jak ludzie wracają do domów z siatkami z wizerunkiem piłkarza. Wśród produktów, jakie otrzymywali były ryż, fasola, makaron, kawa. W każdym pakiecie była także informacja, jak chronić się przed koronawirusem i apel, by zostawać w domu.

 

 

Wszystkie europejskie ligi - poza białoruską - są obecnie zawieszone. W wielu krajach obowiązuje zakaz przemieszczenia się, a rządy namawiają obywateli do maksymalnego ograniczania kontaktów z innymi osobami. Pandemia koronawirusa objęła cały świat, a zarażonych jest już prawie milion osób. Zmarło blisko 50 tys. Najgorsza sytuacja jest obecnie w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie