Komendant główny PSP zadeklarował przekazanie respiratorów szpitalom

Polska
Komendant główny PSP zadeklarował przekazanie respiratorów szpitalom
Polsat News
Państwowa Straż Pożarna posiada w swoich zasobach 157 pneumatycznych respiratorów transportowych, które mogą być oddane szpitalom

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Andrzej Bartkowiak poinformował wszystkich wojewodów o gotowości bezzwrotnego i bezpłatnego przekazania szpitalom respiratorów, jeśli będzie taka potrzeba. Straż ma 157 takich urządzeń.

"Uwzględniając obecną sytuację związaną z rozwijającym się zagrożeniem chorobą COVID-19 zgłaszam możliwość przekazania wyżej wymienionego sprzętu (respiratorów) do Państwa dyspozycji" - napisał komendant w piśmie skierowanym do wszystkich wojewodów.

 

157 respiratorów

 

Państwowa Straż Pożarna posiada w swoich zasobach 157 pneumatycznych respiratorów transportowych, które mogą być oddane szpitalom.

 

Wojewodowie - jeśli zajdzie taka potrzeba - w sprawie liczby dostępnych respiratorów i sposobu ich przekazania powinni kontaktować się komendantem wojewódzkim PSP w konkretnym regionie.

 

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 355, po tym, gdy wykryto go u kolejnych 32 osób, o czym w czwartek wieczorem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu choroby umarło 5 pacjentów. 

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie