Ponad 100 pracowników szpitala w Brzesku na kwarantannie. Zamknięto porodówkę

Polska
Ponad 100 pracowników szpitala w Brzesku na kwarantannie. Zamknięto porodówkę
PAP/Łukasz Gągulski

125 osób personelu medycznego szpitala w Brzesku przebywa na kwarantannie, w związku z potwierdzeniem zakażeń koronawirusem, do których doszło w placówce. Zamykane są kolejne oddziały, m.in. porodówka.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pacjentów oraz personelu medycznego szpitala w Brzesku (woj. małopolskie). W związku z tym, jak poinformowała placówka we wtorkowym komunikacie, kwarantanną objęci zostali m.in. wszyscy lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne. Skutkiem tych działań jest wstrzymanie przyjęć do szpitala tych pacjentów, którzy mieli zaplanowane zabiegi operacyjne.

 

Wstrzymane są także przyjęcia kobiet, które miały mieć wykonane zabiegi ginekologiczne, a także miały zaplanowane porody - na okres od 7 do 14 dni zawieszona zostaje działalność Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym.

 

Zostaną przyjęte w innych miastach

 

Jednocześnie zaznaczono, że wszystkie pacjentki z powiatu brzeskiego, wymagające hospitalizacji w oddziale ginekologiczno-położniczym, będą przyjmowane na oddział Ginekologiczno – Położniczy w Bochni i do Centrum Zdrowia Tuchów; z kolei wyniki badań odbiorą w rejestracji Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku.

 

Wcześniej brzeski szpital poinformował już o zawieszeniu funkcjonowania Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz bloku operacyjnego, a także Oddziału Chirurgii Ogólnej.

 

Kierowani do pobliskich szpitali

 

Podkreślono, że pacjenci zgłaszający się na SOR, wymagający zabiegu operacyjnego lub hospitalizacji na tych oddziałach, będą kierowani do pobliskich szpitali. Zawieszono również działanie Oddziału Rehabilitacji Ogólnej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

 

Nie funkcjonuje także Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Limanowej (woj. małopolskie), w którym w nocy z poniedziałku na wtorek zmarła 86 - letnia kobieta, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Placówka zapowiedziała, że pacjenci i personel zostali poddani kwarantannie - dwie osoby, u których stwierdzono zakażenie, będą dochodziły do zdrowia w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie