Policjanci zagrali koncert przed szpitalem dla dzieci [WIDEO]

Polska
Policjanci zagrali koncert przed szpitalem dla dzieci [WIDEO]
Dolnośląska Policja
Policjanci z Wrocławia zagrali koncert przed szpitalem dla dzieci

Epidemia koronawirusa w Polsce i kolejne obostrzenia to dla policji czas intensywnej służby. W tych trudnych dla wszystkich chwilach mundurowi pamiętają też o najmłodszych. Funkcjonariusze z Wrocławia we wtorek zagrali koncert przed szpitalem dla dzieci, które zmagają się z chorobami onkologicznymi.

W samo południe pacjenci i personel kliniki "Przylądek Nadziei" zza okien usłyszeli muzykę. Jak się okazało, to muzycy z orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przyszli zagrać dla najmłodszych. Towarzyszył im Komisarz Lew - maskotka dolnośląskiej Policji.

 

Dla dzieci i personelu medycznego

 

- Chcieliśmy podjechać tutaj pod obiekt, gdzie są dzieci, gdzie przebywają, są leczone, żebyśmy mogli choć na chwilę przynieść trochę radości, trochę słońca (...) żeby odwrócić ich uwagę od tych trosk dnia codziennego - powiedział mł. insp. Adam Skrzypek z KWP we Wrocławiu.  

 

ZOBACZ: Polski hit sieci! Policjanci tańczą "Y.M.C.A." dla dzieci w kwarantannie

 

- Chcemy także w ten sposób podziękować służbie zdrowia, lekarzom i innym pracownikom, którzy tutaj cały czas są z dzieciakami, opiekują się nimi - dodał.

 

Mundurowi wybrali dla dzieci utwory z bajek. Najmłodsi mogli posłuchać utworów z "Króla lwa" czy "Krainy lodu".

 

Wideo: Policjanci zagrali koncert pod oknami kliniki dla dzieci

  

 

"Najlepsza nagroda z możliwych"

 

Policjanci zadbali o to, by wszystkie dzieci mogły usłyszeć koncert. Orkiestra zagrała ze wszystkich czterech stron budynku kliniki.

 

Jak komentują mundurowi "uśmiech widoczny na twarzach dzieci podczas występu dolnośląskich policjantów, to najlepsza nagroda z możliwych, zarówno dla funkcjonariuszy, którzy mogli go wywołać, ale też opiekunów małych pacjentów, którzy wspólnie z nimi toczą codzienny bój o zdrowie".

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie