Bono śpiewa dla Włochów walczących z koronawirusem

Kultura
Bono śpiewa dla Włochów walczących z koronawirusem
Wikipedia/World Economic Forum
Bono zaśpiewał dla Włochów

Wsparcie dla walczących z koronawirusem płynie z różnych stron świata. Tym razem solidaryzuje się z nimi Bono. Lider U2 postanowił stworzyć dla Włochów piosenkę. Utwór nosi tytuł "Let Your Love Be Known".

W mediach społecznościowych możemy znaleźć nagrania, na których widać, jak Włosi spędzają czas wolny podczas kwarantanny w domach.

 

Mieszkańcy bloków stoją w oknach oraz na balkonach, śpiewając wspólnie hymn oraz piosenki - w ten sposób pokazują swoją solidarność w czasie trudnego okresu dla całego kraju.

 

Dla lekarzy, pielęgniarek, opiekunów na pierwszej linii

 

Swoje poparcie dla mieszkańców Italii w podobny sposób postanowił również wyrazić irlandzki wokalista. Na facebookowym profilu zespołu U2 ukazało się specjalne nagranie z dedykacją.

 

 

"Dla Włochów, którzy to zainspirowali..." - czytamy. "Dla lekarzy, pielęgniarek, opiekunów na pierwszej linii, to do Ciebie śpiewamy" - podkreślono.

 

Post został zamieszczony w Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Uroczystości związane ze świętem zostały odwołane ze względu na wytyczne dotyczące walki z koronawirusem.

 

ZOBACZ: Nie żyje mężczyzna, który groził, że będzie zakażał koronawirusem

 

Szef włoskiego MSZ Luigi Di Maio podziękował zespołowi U2 za piosenkę "Let Your Love Be Known". Włoski minister dziękując U2 zacytował słowa z piosenki "One": "musimy pomagać sobie nawzajem".

 

We Włoszech do tej pory wyleczono prawie 3 tysiące chorych. W środę poinformowano, że 95-letnia kobieta jest pierwszą pacjentką wyleczoną z choroby COVID-19 w Modenie na północy Włoch. Do zdrowia powróciła tam także 27-latka.

 

Wśród prawie 3 tys. zmarłych dominują osoby starsze, obciążone dodatkowo współistniejącymi chorobami.

ms/prz/ theguardian.com, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie