Dwie nastolatki wyleczone z COVID-19 opuszczają szpital we Wrocławiu

Polska
Dwie nastolatki wyleczone z COVID-19 opuszczają szpital we Wrocławiu
Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu

Dwie nastolatki, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, zostały wyleczone i opuszczą w środę Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. W sumie we wrocławskich placówkach wyleczono z COVID-19 cztery osoby.

Służby prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowały w środę, że u dwóch nastoletnich pacjentek, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, powtórnie wykonane testy są negatywne. Oznacza to, że zostały wyleczone z COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa.

 

 

- Dzieci przebywały w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu od dwóch tygodni, miały łagodne objawy choroby. Łącznie do kliniki trafiło już ponad setka dzieci. Tylko w dwóch przypadkach badania potwierdziły koronawirusa. Obecnie w klinice przebywa 9 dzieci, które czekają na wyniki badań - powiedziała Monika Kowalska rzecznik USK we Wrocławiu.

 

2347 zakażonych w całym kraju

 

Przed dwoma dniami z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu wyszła 74-letnia kobieta, która wyzdrowiała po 23 dniach pobytu w placówce. Jej stan momentami był ciężki i przebywała pod respiratorem. 25 marca po 12 dniach leczenia w tej samej placówce wyzdrowiał 66-letni mężczyzna.

 

ZOBACZ: Koronawirus - najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Według informacji przekazanych w środę przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki w regionie zanotowano 278 przypadków zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje urząd – czterech pacjentów zmarło.

 

Resort zdrowia poinformował w środę rano o kolejnych 36 nowych przypadkach koronawirusa. Łączny bilans zakażonych wzrósł do 2347. Zmarły dwie kolejne osoby: 83-letni i 68-letni mężczyźni. W sumie odnotowano 35 zgonów. 

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie