Lekki katar okazał się koronawirusem. 8-latka z Krotoszyna zakażona

Polska
Lekki katar okazał się koronawirusem. 8-latka z Krotoszyna zakażona
Zdj. ilustracyjne/PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Dziecko z powiatu krotoszyńskiego zostało zakażone koronawirusem. To 8-lenia dziewczynka, u której Covid-19 objawił się jedynie w postaci lekkiego kataru – poinformowała we wtorek rzecznik prasowy krotoszyńskiego sanepidu Natalia Snadna.

8–letnia dziewczynka z powiatu krotoszyńskiego została zakażona koronawirusem.

 

- Dziecko miało lekki katar - powiedziała rzecznik prasowy Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w wielkopolskim Krotoszynie Natalia Snadna.

 

W trakcie przeprowadzonego wywiadu służby sanitarne w Krotoszynie ustaliły, w jaki sposób doszło do zakażenia dziecka koronawirusem.

 

Dziewczynka została objęta kwarantanną domową

 

Okazało się, że dziadek dziewczynki udał się do poradni okulistycznej w Krotoszynie, gdzie spotkał 75-letniego kolegę, który kilkanaście dni później zmarł zakażony koronawirusem, choć to nie Covid-19 był przyczyną jego śmierci.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

W tym czasie dziadek wraz z małżonką opiekowali się 8–letnią wnuczką. Wykonane badania na obecność koronawirusa wykazały, że Covid–19 nie wystąpił u dziadka, za to stwierdzono go u babci i dziewczynki.

 

Nadal służby sanitarne czekają na wyniki rodziców dziewczynki. - Dziewczynka została objęta kwarantanną domową - powiedziała Natalia Snadna.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie