Lekarz, który oprowadzał Putina po szpitalu, jest zakażony koronawirusem

Świat
Lekarz, który oprowadzał Putina po szpitalu, jest zakażony koronawirusem
Twitter/KremlinRussia

Denis Procenko, lekarz naczelny szpitala w podmoskiewskiej Komunarce, w którym leczeni są chorzy na Covid-19, a który 24 marca wizytował prezydent Władimir Putin, jest zakażony koronawirusem; jego stan jest dobry - podała we wtorek telewizja Rossija24.

Procenko osobiście oprowadzał Putina po szpitalu podczas jego wizyty. Uścisnęli sobie ręce i kontaktowali się z bliska bez założonych medycznych maseczek ochronnych. Rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow powiedział mediom, komentując informację o zakażeniu Procenki, że Putin przechodzi regularnie testy na obecność koronawirus i że "wszystko jest w porządku".

 

Szpital w Komunarce wprowadza dodatkowe środki ochrony, ale działa w zwykłym trybie.

 

ZOBACZ: "Tsunami" na rynku pracy w Finlandii. Zwolnienia grupowe dotyczą ponad 300 tys. osób

 

Informację o swojej diagnozie potwierdził sam Procenko. Zapewnił, że czuje się dobrze. Lekarz jest na terenie szpitala i pracuje zdalnie. Placówka poinformowała, że lekarze regularnie są badani na obecność koronawirusa.

 

 

Szpital w Komunarce, nowoczesna klinika na 500 miejsc, stał się główną placówką leczącą w Moskwie pacjentów z Covid-19. 44-letni Procenko objął funkcję lekarza naczelnego jeszcze przed pandemią.

 

W Rosji dotąd wykryto 2337 zakażeń koronawirusem, najwięcej w Moskwie. 17 osób zmarło.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie