Tusk apeluje o przełożenie wyborów. "Nawet Putin zrozumiał"

Polska
Tusk apeluje o przełożenie wyborów. "Nawet Putin zrozumiał"
Polsat News

"Dzisiaj wirus jest jedynym wrogiem Polaków, nie szukajcie innego" - napisał w piątek na Twitterze były premier Donald Tusk. Zaznaczył, że dotyczy to władzy, ale także opozycji. Zaapelował również o odłożenie wyborów prezydenckich.

"Dzisiaj wirus jest jedynym wrogiem Polaków, nie szukajcie innego. Konkurencję polityczną musi zastąpić solidarność, a propagandę prawda. Dotyczy to władzy, ale także opozycji. Bądźcie krytyczni, ale odpowiedzialni. Odłóżcie wybory. Nawet Putin to zrozumiał" - napisał w piątek na Twitterze były premier.

ZOBACZ: 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

 

Wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura. Opozycja apeluje o zmianę daty wyborów i kalendarza wyborczego. Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki mówił, że nie ma powodu, by przesuwać wybory prezydenckie.

 

Jedyną możliwością przełożenia wyborów jest wprowadzenie w Polsce jednego z trzech stanów nadzwyczajnych: stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej. 

zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie