Epidemia koronawirusa w Hiszpanii. W ciągu doby zmarło 849 osób

Świat
Epidemia koronawirusa w Hiszpanii. W ciągu doby zmarło  849 osób
PAP/EPA/MADRID REGIONAL PRESIDENCY HANDOUT

W ciągu ostatniej doby zanotowano w Hiszpanii 849 nowych przypadków śmiertelnych z powodu koronawirusa - poinformowało we wtorek przed południem ministerstwo zdrowia w Madrycie. Z szacunków resortu wynika, że łącznie na terenie Hiszpanii z powodu pandemii zmarło już 8189 osób.

Według służb sanitarnych w ciągu ostatnich 24 godzin liczba osób zakażonych koronawirusem w Hiszpanii zwiększyła się o ponad 9 tys. z 85,1 tys. do 94,4 tys.

 

ZOBACZ: "Sytuacja jest zła, brakuje łóżek. Boimy się objąć bliskich" - polska lekarka w Hiszpanii

 

W komunikacie resort zdrowia oświadczył, że wzrost o ponad 9 tys. infekcji oraz 849 zgonów w ciągu doby to rekordowy wynik od czasu pojawienia się epidemii koronawirusa w Hiszpanii.

 

Pod względem liczby zachorowań na koronawirusa przewodzi wspólnota autonomiczna Madrytu, gdzie pomiędzy poniedziałkowym a wtorkowym przedpołudniem liczba zakażeń wzrosła o ponad 3,4 tys. do 27,5 tys. przypadków.

 

Rośnie liczba zakażonych w Katalonii

 

Szybko wzrasta też liczba osób zakażonych koronawirusem w Katalonii, drugim regionie o największej zachorowalności w Hiszpanii. Podczas ostatniej doby liczba infekcji zwiększyła się tam o 2,6 tys. do 18,7 tys.

 

ZOBACZ: Epidemia koronawirusa w Hiszpanii. Dane o zakażonych i ofiarach mogą być zaniżone

 

"Katalonia wyprzedza już wspólnotę autonomiczną Madrytu pod względem liczby pacjentów zakażonych koronawirusem przebywających na oddziałach intensywnej terapii. W pierwszym z tych regionów jest 1652 takich pacjentów, zaś w drugim - 1514" - poinformował resort zdrowia.

 

Z szacunków władz sanitarnych Hiszpanii wynika, że dotychczas w kraju tym wyleczonych zostało ponad 19 tys. pacjentów zainfekowanych koronawirusem.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie