Wrocław: 74-latka wyleczona z koronawirusa. Była w ciężkim stanie

Polska
Wrocław: 74-latka wyleczona z koronawirusa. Była w ciężkim stanie
PAP/Leszek Szymański/Zdj. ilustracyjne
W Polsce liczba zakażonych przekroczyła już 1900

74-letnia pacjentka, która była hospitalizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu z powodu COVID-19, wyzdrowiała i w poniedziałek opuściła ten szpital zakaźny. Podczas hospitalizacji pacjentka była przez pewien czas w ciężkim stanie. Z kolei szpital w Cieszynie opuściła wyleczona z COVID-19 kobieta z dzieckiem.

Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu Urszula Małecka przekazała w poniedziałek, że 74-latka spędziła w szpitalu 23 dni.

 

- Pod koniec tygodnia pobraliśmy od pacjentki próbki na obecność koronawirusa, dziś okazało się, że test jest negatywny – pacjentka nie ma już tego patogenu - przekazała Małecka.

 

ZOBACZ: Książę Karol ma koronawirusa. Właśnie zakończył izolację

 

Kobieta w momencie przyjęcia do szpitala była w poważnym stanie, a podczas leczenia przez pewien czas jej stan określano jako ciężki.

 

74-letnia pacjentka jest drugą z osób wyleczonych z COVID-19, które były hospitalizowane we wrocławskim szpitalu zakaźnym. W ubiegłym tygodniu szpital opuścił wyleczony 66-letni mężczyzna.

 

ZOBACZ: Wyzdrowiał pacjent z Cieszyna. "Badania dały wynik ujemny"

 

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu według stanu na poniedziałek rano hospitalizowanych jest obecnie 45 pacjentów z COVID-19. Cztery osoby są na OIOM-ie. Łącznie w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu hospitalizowane są 83 osoby.

 

Według informacji przekazanych w poniedziałek przez służby wojewody dolnośląskiego w województwie zanotowano 243 przypadki zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje Dolnośląski Urząd Wojewódzki – czterech pacjentów zmarło. 

 

Zdrowe matka i dziecko

 

Dwie osoby, kobieta i dziecko, po wyleczeniu z COVID-19 opuściły także Szpital Śląski w Cieszynie. W pobranych od nich próbkach nie stwierdzono już obecności koronawirusa.

 

Pacjenci, którzy opuścili szpital, przebywali w nim blisko trzy tygodnie. To bliscy mężczyzny, który pierwszy trafił z koronawirusem do cieszyńskiej placówki. Wyszedł z niej po wyzdrowieniu z początkiem ubiegłego tygodnia. Był drugą osobą w Polsce, która została wyleczona.

 

ZOBACZ: Włochy: 101-latek wyleczony z COVID-19

 

Mężczyzna powrócił do Polski z Niemiec na początku marca. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy choroby, telefonicznie zgłosił się do sanepidu. Krótko potem do szpitala trafili jego najbliżsi, u których również stwierdzono obecność koronawirusa. Trójka przez cały okres hospitalizacji była w dobrym stanie.

 

Rzeczniczka szpitaka Ewa Herman dodała, że w cieszyńskim szpitalu przebywa nadal pięć osób chorych na COVID-19. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie