Pique, Ramos i inni. Hiszpańskie gwiazdy zebrały pół miliona euro na walkę z koronawirusem

Kultura
Pique, Ramos i inni. Hiszpańskie gwiazdy zebrały pół miliona euro na walkę z koronawirusem
Twitter/ Gerard Pique
W wydarzeniu wzięli udział hiszpańscy piłkarze i artyści. Na zdjęciu Gerard Pique z FC Barcelona

Gwiazdy hiszpańskiego sportu i artyści w ciągu kilku godzin zebrali ponad pół miliona euro na walkę z pandemią koronawirusa biorąc udział w charytatywnym wydarzeniu muzycznym zorganizowanym przez piłkarską ekstraklasę Hiszpanii. Transmisję przeprowadzono w internecie.

Każdy z uczestników - ponad 30 artystów i 20 sportowców, m.in. tenisista Rafael Nadal, piłkarze Gerard Pique z FC Barcelona i Sergio Ramos z Realu Madryt - uczestniczył w charytatywnym festiwalu online, pozostając w swoim domu.

 

Trzygodzinną transmisję "na żywo" za pośrednictwem YouTube i Facebooku przeprowadzono do 180 krajów. Celem akcji jest zebranie funduszy na zakup sprzętu medycznego. Pieniądze będzie można wpłacać do niedzielnego popołudnia.

 

"Musimy przejść przez te trudne chwile"

 

Sportowcy i celebryci przekonywali też, że równie ważne jak zgromadzenie środków jest zachowanie ludzi - przede wszystkim pozostawanie w domach.

 

ZOBACZ: Epidemia koronawirusa. Gwiazdy piłki nożnej z przesłaniem do kibiców

 

- Sytuacja jest bardzo trudna, więc taki pomysł ligi sprawia, że wszyscy: zawodnicy, kluby, kibice czuję dumę. Jestem szczęśliwy, że stałem się częścią tego przedsięwzięcia. Musimy przejść przez te trudne chwile, choć niektórzy będą cierpieć bardziej niż inni, bo tragedie dotkną ich bezpośrednio. Wierzę, że przezwyciężymy to. Tylko jako wspólnota jesteśmy niepokonani - powiedział kapitan FC Barcelona Pique.

 

 

Hiszpania to obok Włoch najbardziej dotknięty pandemią koronawirusa kraj w Europie. W sobotę zmarły 832 osoby, a łącznie odnotowano 5690 przypadków śmiertelnych. Liczba tych, u których wykryto zakażenie SARS-CoV-2 przekroczyła 72 tysiące. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie