Komisariat policji w Sulejówku objęty kwarantanną

Polska
Komisariat policji w Sulejówku objęty kwarantanną
KPP w Mińsku Mazowieckim
Komisariat w Sulejówku został objęty kwarantanną

Komisariat w Sulejówku został objęty kwarantanną - poinformowała w niedzielę asp. sztab. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji . "Jeden z policjantów miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Przeprowadzane są testy u naszych funkcjonariuszy. Czekamy na wyniki badań" - wyjaśnił.

Asp. szt. Mariusz Mrozek z KSP wyjaśnił, że komisariat w Sulejówku został objęty kwarantanną po tym, jak jeden z policjantów poinformował przełożonych, że miał kontakt z osobą, u której - w późniejszym badaniu - wynik na obecność koronawirusa okazał się dodatni.

 

ZOBACZ: "Będą miliony infekcji". Ekspert ocenił ile osób umrze w USA przez koronawirusa

 

- Zastosowaliśmy natychmiast procedury bezpieczeństwa, ponieważ w międzyczasie ten funkcjonariusz mógł mieć kontakt praktycznie z każdym z pozostałych policjantów tej jednostki - wyjaśnił Mrozek.

 

Oczekiwanie na wyniki

 

Jak poinformował, łącznie kwarantanną objętych jest 24 funkcjonariuszy. - To cała obsada komisariatu - wskazał. - Aktualnie przeprowadzone są testy na obecność koronawirusa u naszych funkcjonariuszy. Czekamy na wyniki badań - powiedział.

 

Przyznał równocześnie, że policjantom zależy na tym, aby wyniki testów były jak najszybciej. - Nie jest to jednak zależne od nas - zastrzegł. - Mamy nadzieję, że zostanie to potraktowane priorytetowo i wyniki będą jak najszybciej - dodał.

 

Mrozek wyjaśnił, że policja postanowiła działać wyprzedzająco: nie czekając na wyniki, podjęto decyzję o objęcie funkcjonariuszy kwarantanną. Zamknięty został także komisariat. "Będzie tam przeprowadzona dezynfekcja" - wyjaśnił Mrozek.

 

"Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie"

 

- Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie - zaznaczył Mrozek. - Zdajemy sobie sprawę, że policjanci pełniąc służbę, mają kontakt z wieloma osobami, dlatego chcemy uchronić przed ewentualnością przeniesienia koronawirusa zarówno funkcjonariuszy, jak i osoby postronne, z którymi mogliby mieć kontakt - powiedział.

 

ZOBACZ: W szpitalu na Mazowszu zaczyna brakować personelu. Kilkunastu zakażonych pracowników

 

Podkreślił też, że mieszkańcy Sulejówka nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Służbę na terenie gminy będą pełnić policjanci z KPP w Mińsku Mazowieckim wspierani także przez OPP w Warszawie. - Telefony dyżurne zostały przekierowane już do komendy powiatowej w Mińsku Mazowieckim - zaznaczył Mrozek.

 

Przypomniał jednocześnie, że jeśli potrzebna będzie pilna interwencja policji, należy dzwonić pod nr 112. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie