Prezydent rozmawiał z marszałkiem Senatu o "tarczy"

Polska
Prezydent rozmawiał z marszałkiem Senatu o "tarczy"
PAP/Wojciech Olkuśnik
Prezydent Andrzej Duda

"Odbyłem dobrą rozmowę z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Zaapelowałem o jak najszybsze procedowanie w Senacie tzw. tarczy antykryzysowej" – przekazał w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.

 

ZOBACZ: Zwolnienie z ZUS, zasiłek chorobowy. Przyjęto "tarczę antykryzysową"

 

Duda o rozmowie z Grodzkim poinformował na Twitterze. "Odbyłem dobrą rozmowę z panem marszałkiem Tomaszem Grodzkim. Zaapelowałem do pana marszałka o jak najszybsze procedowanie w Senacie tzw. tarczy antykryzysowej. Obaj zgodziliśmy się, że ustawa powinna trafić do mojego podpisu przed 1 kwietnia. To ważne. Liczy się każdy dzień" – napisał prezydent.

 

 

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę rano po przegłosowaniu w Sejmie wszystkich poprawek do specustawy dotyczącej koronawirusa zwrócił się z apelem do marszałka Grodzkiego, aby jak najszybciej zwołał posiedzenie Senatu.

 

"Jesteśmy w Senacie zdeterminowani"

 

- Bardzo proszę pana marszałka, żeby zwołał Senat, najlepiej jeszcze dzisiaj, żeby nie tracić żadnej godziny, ponieważ od uchwalenia tej tarczy zależy, ile przedsiębiorstw będzie w stanie ocalić swój biznes – mówił premier.

 

ZOBACZ: Apel premiera do marszałka Senatu. Chodzi o "tarczę"

 

Grodzki odniósł się do apelu premiera podczas konferencji prasowej. - Jesteśmy w Senacie zdeterminowani do tego, by jak najszybciej uchwalić dobre prawo, które pomoże polskim pracownikom, pracodawcom, matkom będącym na zasiłkach, samorządowcom i na końcu – a może przede wszystkim – ochronie zdrowia – oświadczył. 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie