Ponad 10 tys. zgonów w związku z koronawirusem we Włoszech

Świat
Ponad 10 tys. zgonów w związku z koronawirusem we Włoszech
PAP/EPA/Marco Ottico

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło 889 osób zakażonych koronawirusem - poinformowała w sobotę Obrona Cywilna. Łącznie w kraju zanotowano dotąd 10 023 zgony z powodu epidemii, najwięcej na świecie.

Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem we Włoszech wzrosła z 86 498 w piątek do 92 472 w sobotę.

 

ZOBACZ: "Ja też nie chodzę do fryzjera". Nagranie z prezydentem Włoch podbija internet

 

Najwięcej zgonów w ciągu jednej doby zarejestrowano dotąd w piątek - 919 osób; w czwartek było to 712, w środę - 683, we wtorek - 743, a w poniedziałek - 602 osoby.

 

Włochy są obecnie na drugim miejscu na świecie, za USA, pod względem liczby wykrytych przypadków zakażenia.

 

Pacjenci transportowani do Niemiec

 

W sobotę Obrona Cywilna przekazała też, że do tej pory we Włoszech w pełni odzyskały zdrowie po zakażeniu koronawirusem 12 384 osoby, o 1434 osoby więcej niż dzień wcześniej. Na oddziałach intensywnej terapii leży 3856 osób, czyli o 124 więcej niż w piątek.

 

ZOBACZ: Epidemia koronawirusa w Hiszpanii. Dane o zakażonych i ofiarach mogą być zaniżone

 

- Obrona Cywilna otrzymała darowizny na sumę 61 mln euro. Z tej kwoty 7,32 mln euro zostało wydane na zakup masek i respiratorów - powiedział szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli, prezentując mediom ostatnie dane.

 

- Dziś rano sześciu pacjentów, którzy byli na reanimacji w szpitalu w Bergamo, zostało przetransportowanych do Kolonii na pokładzie niemieckiego samolotu. Dziękuję Niemcom za ten gest solidarności. Obecnie 12 włoskich pacjentów jest na oddziałach reanimacyjnych w Niemczech - powiedział.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie