Kierowca autobusu miejskiego w Warszawie zakażony koronawirusem

Polska
Kierowca autobusu miejskiego w Warszawie zakażony koronawirusem
PAP/Leszek Szymański

- Jeden z kierowców autobusów jest zakażony koronawirusem - powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poinformował, że prawdopodobnie część pracowników, która miała z nim kontakt będzie musiała pójść na kwarantannę.

Trzaskowski podkreślił, że informację o zdiagnozowaniu u kierowcy autobusu miejskiego koronawirusa otrzymał na chwilę przed konferencją prasową. Przyznał, że jeszcze nie wie, czy część załogi będzie musiała zostać poddana kwarantannie.

 

Podkreślił, że coraz więcej kierowców autobusów i motorniczych jest na zwolnieniach lekarskich, co utrudnia organizację transportu miejskiego.

 

ZOBACZ: Pracownik SKM zakażony koronawirusem. Ograniczenia w kursowaniu pociągów

 

Wskazał, że zgodnie z przepisami wydanymi na czas epidemii, w pojazdach komunikacji miejskie umieszczane są informacje mówiące o ograniczeniach dotyczących liczby pasażerów. Dodał, że również kierowcy i motorniczowie informują o tym podróżujących. Ponadto znakowane są siedzenia, które powinny zostać puste tak, aby zachować odpowiednia odległość między pasażerami. 

 

Sprzęt dla szpitali

 

Trzaskowski podczas konferencji prasowej poinformował również, że w czwartek dotarła pierwsza transza sprzętu zamówionego przez miasto. - Przede wszystkim: przyłbice rękawice, fartuchy. To wszystko, co jest potrzebne w warszawskich szpitalach. 90 tys. różnego rodzaju artykułów, również środki dezynfekcyjne - wskazał.

 

Zapowiedział, że do ratusza dotarła łącznie połowa zamówionego sprzętu. - Będziemy mogli go dystrybuować w warszawskich szpitalach. Dbamy o to, żeby warszawskie szpitale w tej trudnej sytuacji były zabezpieczone - podkreślił.

 

Zapowiedział, że podobnych zakupów sprzętu będzie więcej.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie