Hiszpański rząd zablokował możliwość zwolnienia pracowników z powodu epidemii

Świat
Hiszpański rząd zablokował możliwość zwolnienia pracowników z powodu epidemii
PAP/EPA/MARISCAL / POOL
Rząd Sancheza nie zabronił zwalniać pracowników np. z powodów dyscyplinarnych, a jedynie zablokował możliwość zwalniania członków personelu z przyczyn wynikających z kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa

Rząd premiera Pedra Sancheza zatwierdził w piątek na swym posiedzeniu nowe przepisy, które zakazują zwalniania pracowników z powodu epidemii koronawirusa.

Jak poinformowała hiszpańska minister pracy i gospodarki społecznej Yolanda Diaz, zakaz zwalniania pracowników w związku z koronawirusem będzie tymczasowy i zakończy się wraz z ustaniem epidemii.

 

ZOBACZ: Wicepremier Hiszpanii zainfekowana koronawirusem

 

- Rząd nie zabronił zwalniać pracowników np. z powodów dyscyplinarnych, a jedynie zablokował możliwość zwalniania członków personelu z przyczyn ekonomicznych, technicznych, produkcyjnych, oraz (…) innych mających związek z kryzysem spowodowanym epidemią koronawirusa - dodała Diaz.

 

Przepisy, o które w czwartek apelowały do rządu największe centrale związkowe Hiszpanii, wejdą w życie w sobotę. Nowe prawo nie obejmie osób, szacowanych przez syndykaty na 750 tys., które do 27 marca zostały zwolnione z powodu epidemii.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie