Czarzasty do PO: "przestańcie nas atakować". Skomentował spór z Nitrasem

Polska
Czarzasty do PO: "przestańcie nas atakować". Skomentował spór z Nitrasem
PAP/Leszek Szymański
Poseł Nitras twierdzi, że jego wypowiedź "wyrwano z kontekstu"

Przestańcie nas atakować; Nie patrzcie bez przerwy na słupki, zajmijmy się robotą – zaapelował w piątek do PO lider SLD Włodzimierz Czarzasty w programie "Graffiti". Wicemarszałek Sejmu przyznał też, że fatalnie odbiera słowa, które padły na sali plenarnej. Według posłów Lewicy Sławomir Nitras, miał powiedzieć do nich, że "zajmie się nimi Konfederacja".

PO i Konfederacja, jako jedyne ugrupowania w Sejmie sprzeciwiały się zdalnej pracy Izby w czwartek. Posłowie przyjęli tego dnia zmiany w regulaminie izby, umożliwiające obrady i głosowanie w sytuacjach nadzwyczajnych przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Zmiana umożliwi przeprowadzenie głosowań zdalnych.

 

Po głosowaniach Anna Maria Żukowska napisała na Twitterze "Z sali plenarnej: Kiedy Lewica nie zagłosowała zgodnie ze spodziewaniem PO, pan poseł Sławomir Nitras powiedział: "Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami".

 

ZOBACZ: Spór Lewicy i posła KO po głosowaniach w Sejmie. Nitras zapowiada wniosek do komisji etyki

 

Wpisem Żukowskiej oburzył się Nitras. "To jest obrzydliwe kłamstwo. Poniżej godności posłanki. To pani powiedziała o wspólnych rządach PO i Konfederacji. Ja temu zaprzeczyłem. Podam panią do komisji etyki poselskiej" - zapowiedział.

 

Nagranie, w którym słychać cytowane wcześniej przez Żukowską słowa Nitrasa, zamieściła w mediach Lewica Razem, która z SLD i Wiosną tworzy klub Lewicy. "Obrzydliwe kłamstwo, panie pośle Sławomir Nitras? Szkoda, że po tylu kadencjach nie doszedł Pan do tego, że na sali są mikrofony. Teraz szybko pisać wniosek do komisji etyki. Może Pan ściągnąć ten filmik i dodać jako załącznik" - napisali.

 

 

Nitras odniósł się również do zamieszczonego nagrania. "To obrzydliwa manipulacja. To wy mówiliście o rządach po-konf. Ja kategorycznie zaprzeczałem, aby taka koalicja była możliwa. Kłamiecie. To wyrwane zdanie to po prostu sarkazm. Naprawdę wami to się zajmie Kaczyński, któremu daliście dziś władzę taką jaką miał Jaruzelski" - napisał polityk KO.

 

Czarzasty do PO: przestańcie nas atakować

 

Do słów, które padły w Sejmie, na antenie odniósł się Włodzimierz Czarzasty. - Odbieram je fatalnie. W ogóle nie powinniśmy się tym zajmować, bo takie słowa nie powinny paść - mówił wicemarszałek.

 

- Mam prośbę do Platformy Obywatelskiej: po prostu przestańcie nas atakować, wyluzujcie. Nie patrzcie bez przerwy na słupki, które wam rosną, spadają, na panią (Małgorzatę) Kidawę-Błońską, której słupki spadają. Przestańcie, dajcie nam po prostu spokój, zajmijmy się robotą – mówił Czarzasty.

 

WIDEO: zobacz całą rozmowę z Włodzimierzem Czarzastym

  

 
bas/ Polsat news. PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie