Pożar w fabryce mebli. Spłonęła hala

Polska
Pożar w fabryce mebli. Spłonęła hala
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Z ogniem walczyło 15 zastępów strażaków

15 zastępów straży gasiło hale produkcyjną firmy wytwarzającej meble w Denkówku, w gminie Bodzechów. Spłonęła hala o powierzchni około 800 metrów kwadratowych.

Mł. bryg. Barbara Majdak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformowała, że strażacy otrzymali zgłoszenie po godzinie 5.00.

 

- Pożarem objęta została przybudówka hali produkcyjnej o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Do gaszenia wysłano 15 zastępów straży i 40 ratowników. Obecnie trwa dogaszanie pożaru. Sytuacja jest opanowana - poinformowała Barbara Majdak.

 

ZOBACZ: Pożar hali magazynowej niedaleko Warszawy

 

Dodała, że na razie trudno powiedzieć, co mogło być przyczyną pożaru. Zaznacza, że akcja była skomplikowana z uwagi na znajdujące się na terenie hali materiały łatwopalne. - Na szczęście strażakom udało się powstrzymać rozprzestrzenianie ognia na kolejny budynek produkcyjno-magazynowego o powierzchni 3,5 tys. metrów. To duży sukces, że ta hala nie spłonęła, biorąc pod uwagę, na ilość materiałów łatwopalnych. W pożarze nikt nie ucierpiał – powiedziała.

 

Strażaków z Ostrowca Świętokrzyskiego wsparły jednostki z powiatu ostrowieckiego, ale także z Opatowa i Starachowic oraz Kielc.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie