Poszukiwani pasażerowie autobusu. Jeden z podróżnych ma koronawirusa

Polska
Poszukiwani pasażerowie autobusu. Jeden z podróżnych ma koronawirusa
Facebook/Flixbus
Chodzi o autobus FLIXBUS relacji Warszawa - Zakopane

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy 19 marca podróżowali autobusem FLIXBUS relacji Warszawa - Zakopane o niezwłoczny kontakt. "U jednego z pasażerów stwierdzono COVID 19; wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie" - poinformował we wtorek PPIS w Krakowie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie wyjaśnił, że chodzi o autobus FLIXBUS relacji Warszawa – Zakopane (przez Radom, Kielce, Kraków), nr kursu P6, który wyjechał z Warszawy 19 marca o godz. 23:45.

 

Wszyscy pasażerowie tego kursu proszeni są "o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania".

 

ZOBACZ: Uber pomaga pracownikom polskiej służby zdrowia. 10 tys. darmowych przejazdów

 

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tym autokarem stwierdzono COVID 19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie" – głosi komunikat PPIS.

 

Firma FLIXBUS zapewnia, że współpracuje w tej sprawie ze służbami. "FlixBus na bieżąco współpracuje z odpowiednimi służbami i stosuje się do ich wytycznych. Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w dniu 23 marca 2020 przekazaliśmy listę pasażerów naszego kursu z 19 marca 2020 roku, relacji Warszawa-Zakopane i obecnie współdziałamy w kierunku namierzenia pasażerów kursu, z którymi nie udało się nawiązać kontaktu" - poinformowała firma w komunikacie przesłanym Polsat News.

zdr/dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie