Najmłodsza ofiara koronawirusa w Anglii. 21-latka nie cierpiała na inne choroby

Świat
Najmłodsza ofiara koronawirusa w Anglii. 21-latka nie cierpiała na inne choroby
PAP/EPA/ANDY RAIN
Rodzina zapewnia, że kobieta nie cierpiała na żadne dolegliwości, nie miała najmniejszych problemów zdrowotnych

Rodzina 21-latki napisała w mediach społecznościowych o "niewyobrażanym bólu". Zapewniła, że młoda kobieta nie cierpiała na żadne współistniejące choroby poza COVID-19. Nie była również w grupie podwyższonego ryzyka. Bliscy zmarłej zaapelowali do wszystkich o przestrzeganie ograniczeń wprowadzanych przez rządu i o pozostanie w domach.

Matka zmarłej Chloe Middleton z High Wycombe (50 km od centrum Londynu) zaapelowała na Facebooku: "Do wszystkich ludzi, którzy myślą, że to tylko wirus, pomyślcie jeszcze raz. Ten tak zwany wirus zabrał życie mojej 21-letniej córce". 

 

ZOBACZ: Połowa populacji Wielkiej Brytanii mogła już zakazić się koronawirusem

 

"Wirus się nie rozprzestrzenia, LUDZIE rozprzestrzeniają wirusa"

 

Rodzina zapewnia, że kobieta nie cierpiała na żadne dolegliwości, nie miała najmniejszych problemów zdrowotnych.

"Moja piękna, życzliwa 21-letnia siostrzenica Chloe zmarła z powodu Covid-19. NIE MIAŁA ŻADNYCH TOWARZYSZĄCYCH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH. Moi bliscy przechodzą przez niewyobrażalny ból, jesteśmy zdruzgotani ponad wszelkie pojęcie. Realia związane z tym wirusem dopiero rozwijają się na naszych oczach. Proszę, trzymajcie się rządowych wytycznych. ZRÓBCIE SWOJE. Chrońcie siebie i chrońcie innych! Wirus się nie rozprzestrzenia, LUDZIE rozprzestrzeniają wirusa" - napisała jej ciotka Emily Mistry.  

 

W niedzielę poinformowano o śmierci 18-latka z Coventry, u którego test potwierdził obecność koronawirusa. Ale lekarze wyjaśnili, że cierpiał on na poważne inne schorzenia i Covid-19 nie był bezpośrednią przyczyną zgonu.

 

Pozytywny wynik testu na koronawirusa księcia Karola 


W środę poinformowano, że pozytywny wynik testu na koronawirusa ma brytyjski następca tronu, książę Karol. Zapewniono, że choroba ma łagodny przebieg, a poza tym książę czuje się dobrze.

 

"Książę Walii uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Ma łagodne objawy, ale poza tym jest w dobrym zdrowiu i od kilku ostatnich dni normalnie pracuje w domu. Księżna Kornwalii również została przetestowana, ale nie ma wirusa" - napisano w oświadczeniu Clarence House.

 

ZOBACZ: Książę Karol zakażony koronawirusem

 

Poinformowano, że zarówno 71-letni Karol, jak i jego żona, 72-letnia księżna Camilla przebywają obecnie na zamku Balmoral w Szkocji.

Według wtorkowych danych brytyjskiego ministerstwa zdrowia, do tej pory w całym kraju wykryto ponad 8 tys. przypadków koronawirusa, z czego 422 okazały się śmiertelne.

Lockdown Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa

Brytyjski rząd rozesłał we wtorek do wszystkich użytkowników telefonów komórkowych w kraju przypomnienie o wprowadzonym poprzedniego wieczora nakazie pozostawania w domach.

W poniedziałek wieczorem brytyjski premier Boris Johnson ogłosił m.in., że w celu zatrzymania epidemii z domów można wychodzić tylko po zakupy, do lekarza lub apteki oraz do pracy, jeśli wykonuje się kluczowy zawód (m.in. personel medyczny, pracownicy opieki społecznej, nauczyciele i służby mundurowe) i nie może pracować zdalnie. Zamknięte zostały też wszystkie sklepy z innymi niż kluczowe artykuły, tzn. żywność, środki higieniczne czy lekarstwa.

grz/ "The Sun", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie