2 biliony dolarów na pomoc gospodarce. "Mamy porozumienie"

Świat
2 biliony dolarów na pomoc gospodarce. "Mamy porozumienie"
PAP/EPA/ERIK S. LESSER
- Mamy porozumienie - powiedział dziennikarzom Ueland

Amerykańscy senatorzy i urzędnicy administracji osiągnęli porozumienie w sprawie ustawy o bodźcach ekonomicznych w celu złagodzenia skutków epidemii koronawirusa dla gospodarki - powiadomił w nocy z wtorku na środę czasu lokalnego przedstawiciel Białego Domu Eric Ueland.

- Mamy porozumienie - powiedział dziennikarzom Ueland po kilku dniach negocjacji w sprawie tzw. pakietu stymulacyjnego, który ma być wart 2 biliony dolarów.

 

Tekst ustawy ma być dostępny w środę w ciągu dnia - podaje agencja Reutera.

 

Oczekuje się, że pakiet obejmie fundusz o wartości 500 mld USD na pomoc dla branż znajdujących się w trudnej sytuacji oraz porównywalną kwotę na płatności bezpośrednie w wysokości do 3 tys. USD dla milionów amerykańskich rodzin, a także 350 mld USD na pożyczki dla małych firm, 250 mld USD na zwiększoną pomoc dla bezrobotnych i 75 mld USD dla szpitali - informuje Reuters.

 

ZOBACZ: Gospodarka przegrywa z koronawirusem. Ponad milion osób może stracić pracę

 

Pakiet ma na celu złagodzenie ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa, w wyniku której w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad 660 osób, a zakażonych jest ponad 50 tysięcy, i na skutek której zamknięto tysiące firm, z pracy zwolniono miliony ludzi, a jednej trzeciej populacji USA, 100 milionom ludzi, kazano pozostać w domu.

 

Wartość pakietu stymulacyjnego przewyższa kwoty, które rząd USA wydaje na obronę, badania naukowe, budowę autostrad i inne programy - zwraca uwagę Reuters. 

prz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze