Mourinho rozdaje żywność osobom starszym. "Jestem tu, aby pomóc"

Świat
Mourinho rozdaje żywność osobom starszym. "Jestem tu, aby pomóc"
tottenhamhotspur.com
Trener piłkarzy Tottenhamu Hotspur Jose Mourinho jako wolontariusz pomaga przygotowywać i dystrybuować żywność osobom starszym poddanym kwarantannie

Trener piłkarzy Tottenhamu Hotspur Jose Mourinho aktywnie uczestniczy w Londynie w walce ze skutkami rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Portugalczyk jako wolontariusz pomaga przygotowywać i dystrybuować żywność osobom starszym poddanym kwarantannie.

"Jestem tu, aby trochę pomóc... Oczywiście możesz również przekazać darowiznę, pieniądze lub być wolontariuszem" - napisał Mourinho na Twitterze.

 

Media zamieściły zdjęcie szkoleniowca w dresie, rękawiczkach i maseczce. Paczki z jedzeniem i lekarstwami przygotowywane są w ośrodku treningowym Tottenhamu w Enfield w stolicy Anglii.

 

 

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

 

W poniedziałek brytyjskie służby medyczne poinformowały, że liczba ofiar śmiertelnych epidemii wzrosła tam do 335. Najwięcej ludzi zmarło w Anglii - 303, w tym co najmniej 100 w Londynie. Liczba wykrytych zakażeń zwiększyła się do ponad 5,8 tys. Od północy z poniedziałku na wtorek wprowadzone zostały ograniczenia w wychodzeniu z domów. Starszym ludziom zalecono pozostawanie w miejscach zamieszkania w najbliższych tygodniach.

 

ZOBACZ: Klub piłkarski pomoże w walce z koronawirusem

 

Rozgrywki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej są zawieszone. W tabeli zdecydowanie prowadzi Liverpool, a Tottenham zajmuje ósme miejsce ze stratą siedmiu punktów do czwartej Chelsea Londyn. Większość klubów rozegrała po 29 z 38 meczów.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie